Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beütött körömmel sürgőssegire...

Zsofi111 kérdése:

Beütött körömmel sürgőssegire menjek e?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban kocsi ajtajat racsaptam az ujjamra utana elkezdett verezni de 5 perc utan el is allt. Eleg csunyan belilult foldagadt, zsibbad, luktet. Ezzel menjek ugyeletre? Ajanlottak hogy menjek mivel verzett elfertozodhet. Ha igen, pesten hova erdemes mennem ? (Nem vagyok pestre bejelentve)

2017. nov. 30. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sürgősségire azért nem mennék ilyennel. lehet holnap reggelig is ott lennél. ha most már relatív jól vagy, akkor max holnap keress fel egy szakrendelőt és ott mutasd meg. esetleg a balesetibe is elmehetsz, ott nincs területi ellátási kötelezettség. mondjuk anyukámat is elkísértem oda és meglepően gyorsan végeztünk(1 óra alatt kész volt minden).


egyébként elég kicsi az esély arra, hogy törött legyen. amennyi vérrel meg ez jár az elfertőződéstől se kell félni. betadinnal le kell tisztítani és steril kötéssel fedni.

2017. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én vasajtót csaptam rá, ügyeletre nem mentem, belilult, a sérült körmöm utána leesett de aztán visszanőtt magától, és semmi sem látszik rajta.

Viszont ha az elfertőződéstől félsz, kend be betadinnal, az fertőtleníti.

2017. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!