Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezzel a gipsszel hogyan kell...

Ezzel a gipsszel hogyan kell vagy lehet menni?

Figyelt kérdés
Tegnap megkaptam a járógipszemet és most már elkezdhetném terhelni ahogy mondták, de nemigen megy mert a gipszes lábam vagy 5-6 centivel magasabb lett mint a másik lábam. A gipsz is vastag meg a gipsz talpán egy gumi is van ami szintén magasítja a törött lábam. Ha voltál már ilyen gipszben, tudsz tanácsolni valamit? Illetve neked hogyan ment ez a dolog? Hogy jártál a gipszeddel? Köszi!

2017. dec. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kezdj el rajta járkálni kis idő 1-2 nap és bele jössz aztán fel se fog nagyon tűnni , hogy az egyik lábad magasabban van mint a másik . Igaz nekem akkor volt gipszelve a lábam amikor a talpélem végig repedt , bokatörésnél bokarögztiőm volt nekem volt választás annyit mondtak , hogy vagy boka rögzitő vagy gipsz , egyértelműen örültem , hogy nem muszáj annyira a gisz mert a bokarögzitővel cipőt is igaz kicsit macerásabban , de fel tudtam venni , így azért a napi 40km buszozàs se volt annyira macera meg a suliban a lépcsőzés .

Amugy lépcsőn le elsőnek gipszes láb aztán a jó láb felfelé meg pont fordítva azért is irtam 1-2nap és fel se fog tűnni mivel ennyi idő alatt ki tudod tapasztalni , hogy mit hogyan csinálj ami jó neked .

2017. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia..nekem könnyített színes gipszem volt igaz és nem volt sarka ,de azért pár cm különbség nekem is volt és azzal tudtam kicsit korrigálni ,hogy volt egy vastagabb talpú papucsom és itthon mindig felvettem a másik lábamra talán ha a lakásba is lenne egy cipőd a másik lábadon ha nem is sokat de talán segít....
2017. dec. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gipszes lábbal előre oldalt lépni és a lábfejet kicsit kifordítani.Ez a gumi sarkon viszonylag egyszerű. Így nem törik el a lábujjak alatti gipsz. A kicsit oldalra lépéskor pedig automatikus lépsz a másik lábaddal NEM, fogod érezni a magassági különbséget.
2017. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbálj mankóval, vagy bottal járni a első időben, később elhagyható :-D
2017. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A #3 a tuti. Nekem is ilyen gipszem volt ahogy leirtad es ugy jol el voltam vele ahogy a #3as leirta. Amugy a jo labra sokat segitett egy kisebb magassarku cipo is...;)
2017. dec. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!