Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Dona porcvédő az váll porckopá...

Dona porcvédő az váll porckopásra is jó?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben meghúztam a vállamat fekve nyomás közben, majd kiderült, hogy porckopás van benne, azért gyógyult lassan. 2017. májusától újra edzek, 90%-ban vissza is jött a vállam...de néha azért sajog, fura. Olvastam a Donáról, de attól félek, hogy csak térdre jó. Esetleg valaki feltudna világosítani, hogy vállra is jó hatással van-e? Köszi előre is.

2017. dec. 21. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A Dona minden porcra jó lehet függetlenül attól, hogy a vállban, csípőben vagy térdben van.
2017. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

A már lekopott porcot nem építi vissza semmi.

Így jár amúgy, aki szerint szüksége van teljesen felesleges izomzatra is.

2017. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Porcerősítő hatását úgy fejti ki, hogy minden glükozamin molekula 3 vízmolekula megkötésével segíti a porcszövet vízzel való telítettségének kialakítását, ami azért nagyon fontos, mert a porcszövetnek nincs saját vérellátása, így csak a vízgazdag szöveten keresztül tudnak a porcsejtek a tápanyagokhoz hozzájutni. A külső forrásból bevitt glükózamin pótolja a szervezetbeli hiányt, elősegíti a proteoglikán szintézist, ezáltal lassítja, illetve megszünteti az arthrosisos betegek szervezetében lezajló porckárosító folyamatokat. A kórfolyamat klinikai tünetei mérséklődnek, a károsodott porcállomány fokozatosan regenerálódik és újraképződik."


Ne terjesszünk már butaságokat, ha nem értünk hozzá, második!

2019. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én találtam egy másik megoldást.

Port kerestem én is, és a donát találtam, meg akartam nézni a patika honlapján, hogy mennyibe kerül.

Aztán rákerestem a glükozaminokra, de szinte csak tabletta vagy kapszula.

Aztán legalul - mivel ár szerint rendeztem - ott volt a Movex por.

Nagyon megörültem neki, mert ugye por, és narancsos ízű, tehát nem egy kifejezetten gyógyszeríz.

És lényegesen olcsóbb, mint a Dona, de pontosan ugyanannyi glükozamint tartalmaz, azaz 1500 mg-ot, ami pont a javasolt napi adag.

A Dona por 2668 a Pingvinben, 20 db.

Én online szoktam rendelni, így minden olcsóbb, de személyesen is át lehet venni, akkor is az online árat fizeted, ha úgy rendelted meg.

A Movex 2899 a 30 db, és 5099 a 60 db.

Tehát míg a Dona napi adagja 133 ft, a Moxex 97 vagy 85 ft.

Érdemes a nagyobb kiszerelést venni, mivel alapból 3 hónapig kell csinálni egy kúrát.

Én előtte még nem hallottam erről, lehet új termék. Hátha segítettem valakinek, akinek fontos az ár is.

2019. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a válaszodat! Időközben én is találtam egy egész jó ízület/porcvédő kapszulát ez a Scitec Artokinetic. Igaz, hogy ez havi 6300-ba kerül, de megvagyok vele elégedve, ugyanúgy tudok edzeni vele mint régen. Hála Istennek közel 100%-ban megjavult a bal vállam, bár "ésszel" kell vele kondizni, de egyáltalán nem gáz. 2017 májusában mikor fizikoterápiára jártam nem gondoltam volna, hogy ennyire megfog javulni.

2019. júl. 26. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!