Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A páromnál forrasztás közben...

A páromnál forrasztás közben megcsúszott a forrasztó, megégette magát. A seb már begyógyult, de most mégis piros, gyulladt a seb körül. Szerintetek?

Figyelt kérdés
1-2 hete a párom otthon forrasztott egy panelt, amikor megcsúszott a forrasztó és megégette a középső ujját, pont a hajlat és a tenyere között. Nagyon megijedtünk, mert egy kisebb lyukat égetett az ujján. Igyekeztünk kitiszítani a sebet, de félő hogy került-e bele forrasztó cin. 1-2 nap gyógyulás után kifakadt és picit vérzett is... gondoltuk kilökődött, viszont a seb körül piros, gyulladt volt, majd 1 hét alatt begyógyult és úgy tűnt rendbe jött. Sajnos a napokban viszont újra bepirosodott a seb körül és fáj is neki picit, ha behajlítja. Orvoshoz nem akar menni. Szerintetek lehet belőle nagyobb baj, vagy begyógyul ?
2017. dec. 26. 04:14
 1/4 anonim válasza:
Magától nem fog begyógyulni. Meg kell röntgenezni hogy van e benne idegentest és ha van, felvágják érzéstelenítésben és megkeresik, ha nincs benne akkor is szerintem antibiotikumot kellene szednie az égési sérülésre. Hogy mi történne vele ha nem menne orvoshoz, nem tudom, de jobban jár ha elmegy és hamarabb meggyógyul.
2017. dec. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha holnap elmenne a sebészetre megnézetni. Ha van otthon Bepanthen plus kenőcs, azzal be kellene kenni, hátha leviszi a gyulladást.
2017. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Párszor már én is jártam így. Utána mindig kimostam a sebet csap alatt, majd egy kis alkohollal lefertőtlenítettem. Eddig mindig begyógyult pár nap után. Ezt tudom ajánlani nektek is. Ha már nem kivitelezhető (mert mondjuk beforrt a seb) akkor amit felettem is írtak.
2018. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még ilyet, mégis mivel forrasztott a párod. Talán plazmával?
2018. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!