Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem tudom kiegyenesíteni a...

Nem tudom kiegyenesíteni a térdemet. Mennyire lehet komoly?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt talán úszáson valószínűleg megerőltettem a térdemet mert előtte 3 hétig nem voltam és nem igazán melegítettem be. Aznap még nem éreztem semmit de másnap már kicsit sántikáltam mert fájt ha ráhelyeztem a súlyomat behajlítottam kiegyenesíteni sem tudtam. Mára már behajlítani egész jól megy viszont még mindig nem tudom teljesen kiegyenesíteni. Van amikor folyamatosan fáj és sugárzik a sípcsontomba. A lépcsőzés hajlított lábbal nem vészes. Szóval mára kicsit javult de nem tudom mennyire lehet komoly. Örülnék ha valaki segítene. 17/L

2018. jan. 1. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki kellene vizsgálni az ortopédián.

Én segítenék, de nálam fizetni kell.

2018. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem nagyon merek elmenni orvoshoz mert félek hogy műteni akarnák vagy bármi ilyesmi. Még várnék egy kicsit hátha javul a helyzet. Csak kíváncsi lennék hogy így első hallásra komolynak tűnik-e és muszáj- e orvoshoz menni. Mert amúgy nem dagad és tegnapról is javult egy kicsit.
2018. jan. 1. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon buta dolog azért nem orvoshot menni, mert egyből a kés alá akarnak fektetni. Ez nem így van. Egy műtétet javasolni tudnak, mivel egy ízületi probléma nem veszélyezteti az életed, dönthet nemmel akkor is, ha más megoldásg senki sem tud rá.

Kérj mielőbb beutalót ortopédiára, mert mire kapsz időpontot bőven le fog telnibaz az idő, amíg várnál. Ha addigra megjavul, akkor nem mész el, ha pedig nem, akkor nem kell még egyszer annyi időd várnod.

Biztos tudod te is, hogy nem éppen fiziológiás, ha nem tudod teljesen kinyújtani. Az, hogy nincsen feldagadva nem rossz dolog, de kell okának lennie, hogy miért fáj és nem mozgatható a teljes tartományban. MINDENKÉPP kérj beutalót, a legjobb lenne, ha látná orvos.


Orvostanhallgató vagyok, de nem ezért írtam mindezt, hanem mert jártam a másik oldalon is. A mai technológiával a térdműtét egyáltalán nem azt jelenti, mint régen, a csak ettől való félelem miatt nem elmenni orvoshoz butaság. Hidd el, az orvosok is csak akkor javasolják (!) ezt, ha már nincsen semmilyen más alternatíva.


Hajrá!

20/L

2018. jan. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet hogy tényleg kérek beutalót és megfogadom amit mondasz. Mára amúgy megint jobb lett, ki tudom már egyenesíteni csak fáj és lesugárzik a bokámig. De a beutaló meglesz és köszi mégegyszer!
2018. jan. 2. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!