Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Schlatter osgood műtéte?

Schlatter osgood műtéte?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, iszonyatos térdfájdalommal.

Másfél éve voltam szakorvosnál, sebészetre küldtek, ott azt mondták, hogy ez a schlatter osgood betegség, ami akkortól 3-4 év mire elmúlik a fájdalom, a többi pedig meg csak 20éves korom körül. Versenyszerűen röplabdáztam előtte, az egész úgy kezdődött, hogy egy nagyot estem, aztán feldagadt, elkezdett nagyon fájni, zsibbadni, és akkor mentem orvoshoz. Most ugye másfél éve lemondtam a röplabdáról,és minden sportról, de nem is bírnám, ez a fájdalom kibirhatatlan. Nem voltam soha se sírós tipus, de én ezt egyátalán nem bírom. Van amikor elkezd zsibbadni, aztán pedig lebénulok teljesen. Voltarent írt fel, azt mondta az fájdalomcsillapító is, hát egyátalán, és semmi változást nem vettem észre. Nos, én kibirtam azt a másfél évet, de utánanéztem, és azt írják, ha egy-másfél év alatt nem múlik el, műteni kell. Ez igaz? Nem tudom hova forduljak. Minnél előbb kéne valami segítség



2018. jan. 2. 03:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves sorstárs ! Én 72 éves férfi vagyok (magyarán nagyapád lehetnék) és szintén ezt diagnosztizálták nálam annak idején, amikor 12-13 éves voltam. Nem sportoltam az iskolai tornaórákon kívül s igazán térdfájdalmaim sem voltak, viszont jól láthatók voltak már akkor is a térdeimen a kiemelkedések. Annak idején nem tanácsolták a műtétet, de az általános iskolában és a gimnáziumban felmentettek a testnevelés óra alól (bár ezt ma már utólag sajnálom) és így úsztam meg a sorkatonaságot is. Nekem soha nem voltak erre visszavezethető térdfájásaim, bár igazán térdelni ezzel sem tudtam. Nálad az állapotodat legfeljebb az intenzív igénybe vétel ronthatta, bár ugye a fájdalom megélése nagyon szubjektív. Én azt hiszem, hogy a térd érintett részének elcsontosodása nyilván mérsékli, esetleg megszünteti a jelenlegi fájdalmakat és alig hinném, hogy esztétikai, plasztikai szerepen túl a műtét igazán érdemben bármit változtatni tudna, hiszen ez a "betegség" valójában semmiféle testi működést nem befolyásol.
2018. jan. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ortopéd orvoshoz kellene időpontot kérned.
2018. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ilyenkor valami csontot kiszednek, és azután már nem fáj...
2018. jan. 2. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Utánaolvastam. Ha tényleg Osgood-Schlattered van (OSD), akkor annak el kell tűnnie, amint befejezed a növekedést (lányoknál kb. 14 éves kor). Ez egy gyulladás, ami leggyakrabban aktívan sportoló kamaszoknál fordul elő. Azt írták, a műtét ritkán indokolt.


[link]


Továbbra is fenntartom azonban, hogy menj egy ortopéd szakorvoshoz.

2018. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már 15 leszek júliusba, és nem igazán növök, nem értettem hogy még mindig nem múlik el..
2018. jan. 7. 17:31
 6/6 anonim válasza:
Tart még a fájdalom?
2019. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!