Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a derekam, lebénulhatok?

Fáj a derekam, lebénulhatok?

Figyelt kérdés
Több mint három hete egy rosszul elsült kézenállás miatt lendületből lecsúsztam a bordásfalról, a gerincem kb. 90 fokban ottmaradt, és reccsent egyet. Először azt sem tudtam, hogy fel tudok-e állni, de simán ment, 2-3 napig fájt egy kicsit, ha nagyon akartam hátra tudtam hajolni, de nem volt kellemes érzés, és ha utána előrehajoltam, az is fájt. Gyógytornával és nyújtással kb 15 percig volt jobb, de csak egyszer, azóta a felkelés utáni 5 percet leszámítva már az is fáj, hogyha állok, de ha muszáj, tudok hajolni. Nem zsibbad semmim. Orvoshoz csak egy hónap múlva kaptam időpontot, addig már nem lesz komolyabb bajom, vagy a lehető leggyorsabban menjek másik orvoshoz?

2018. jan. 2. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lebénulsz, de azért ha ennyire rossz, én nem várnék egy hónapot. Nagypapám kőműves volt régen és leesett az álványról egy építkezésen. Nem ment dokihoz asszem, vagy ha igen, akkor felületesen vizsgálta meg. 20 évvel később teljesen más okból készült róla röntgen felvétel és azon derült ki, hogy el volt törve a gerince (persze addigra már rég összeforrt..de szerencséje volt, hogy nem sérült meg a gerincvelő, mert akkor lebénulhatott volna. Elég egy rossz mozdulat ilyenkor, hogy szétcsússzon a törött rész és baj legyen. Ezzel nem akartalak megijeszteni, csak azért mondom, hogy ne vedd félvállról.
2018. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!