Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történik ha valaki vizet...

Melitta89 kérdése:

Mi történik ha valaki vizet fecskendez a vénába?

Figyelt kérdés

Láttam este egy egészségügyi filmet, ahol arról beszéltek, hogy halált okoz ha levegő kerül az érrendszerbe. Kicsit elgondolkodtató volt és eszembe jutott, hogy akkor mi van ha víz kerül bele? Meghal az illető? Mi történik a szervezetben ilyenkor? Mennyi ideje van még hátra?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. jan. 8. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugye az még rémlik a biológia óráról, hogy a vér kb. 83%-a víz?
2018. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen rémlik, de nagyobb mennyiségű pl egy fecskendőnyi víz kerül bele.
2018. jan. 8. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Úr Isten! Infúziót még nem kaptál? :D

Én már igen, és élek :D

2018. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, csak megláttam a kérdést. Hát nem tesz jót, az biztos.

Még nem hallottam olyanról, hogy valaki szórakozásból vizet fecskendezne a vénájába. Nem is olvastam utána, de szerintem ki ne próbáld! :)

2018. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as! Szerintem az infúzió más. De lehet, hogy neked van igazad.

Előző voltam. Már nem írok, mert tényleg nem értek hozzá, csak belekontárkodtam a kérdésbe. Bocs.

2018. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha 5 liter véred van, aminek 83 %-a víz, tehát van 4,15 liter víz a véredben (mert a teljes szervezetednek kb. 60%-a víz), és hozzátesznek, 50 ml-t, ez akkor egy bazinagy fecskendő, tehát 4,2 liter víz lesz benned, az szerinted bármit változtatni fog?

Vagy gondolj az infúzióra! Amikor 1-2 liter fiziológiás sóoldatot beadnak valakinek. A fiziológiás sóoldat 0,9% sót tartalmaz a többi része víz. Szerinted belehal az illető?

2018. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy víz, vagy levegő kerül az érrendszerbe. Ha víz, akkor semmi nem történik, ha levegő, akkor halál történik.
2018. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de mér lesz halál?
2018. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a víz mennyisége fontos. Ha feltételezzük, hogy tiszta, korokozo- mentes akkor nagy bajt szerintem nem okoz. Ha több és tényleg víz, tehát nem sooldat mint az infúzió kor kapott fizso, akkor megváltoztatja a vér tomenyseget. Amennyiben sok a víz, és" kellően" híg lesz a vér az szerintem okozhat problémát. Koncentráció függő transzport folyamatokban.Önmagában kis térfogatú tiszta víz szerintem nem okoz gondot.
2018. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azonnali fulladás
2018. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!