Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hány hónap kell hogy osztályt...

Hány hónap kell hogy osztályt ismételjek? (13-éves vagyok és 7-edikes) Részletek lent.

Figyelt kérdés

Dec. 22-én elestem és eltört a a bokám körül.Műteni is kellett mivel még 2 csontom is elcsúszott és össze kellett csavarozni. Holnap azaz 2018.01.24-edikén (szerdán) megyünk vissza az orvoshoz és ha minden jól megy akkor kapom meg a járó gipszet (ez még nem biztos). Ezalatt suliba nem is voltam és felmerült bennem az a kérdés hogy meddig lehet itthon maradnom hogy ne ismételjek osztályt (nem akarom megsmételni)

Aki tudja hogy kb. meddig lehet itthon maradni légyszi irja már le.

Köszi előre is!



2018. jan. 23. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

a házirend szabályozza szerintem, de nálunk úgy volt, hogy tantárgyanéknt az órák bizonyos százalékán ott kellett lenni, aztán ha ez nem jött össze, akkor osztályozóvizsgát kellett tenni a tárgyból

volt egy gyerek aki folyton ellógótt haza pénteken, és volt olyan tárgy, ami heti egyszer volt, és nyilván péntekenként :D jól be is szopta, osztályozózhatott

szóval nézz utána az házirendben szerintem, az iskola honlapján muszáj ott lennie valahol

2018. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyivel nem kell osztályt ismételni. Pláne hogy most lesz félév zárás.
2018. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
 rendelet 20. § (6) bekezdése szerint, ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen az iskolai nevelés-oktatás általános műveltséget megalapozó középfokú nevelés-oktatás szakaszában a kettőszázötven tanítási órát, az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszában az elméleti tanítási órák húsz százalékát, egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem osztályozható, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen. A nevelőtestület az osztályozóvizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha az igazolatlan mulasztások száma meghaladja az igazolt mulasztások számát, és az iskola eleget tett értesítési kötelezettségének. Ha a tanuló a tanítási év végén nem osztályozható, tanulmányait évfolyamismétléssel folytathatja. Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére meghaladja a meghatározott mértéket, és emiatt teljesítménye nem volt érdemjeggyel értékelhető, félévkor osztályozóvizsgát kell tennie.
2018. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan osztálytársam akit műtöttek, több hétig nem tudott jönni suliban, de nem kellett osztályozót tennie. Bár ő megbeszélte ezt az igazgatóval, meg tanárok is nagyon rendesek voltak, szakmai tárgyból ugye csak 20%-ot lehet hiányozni és már majdnem összejött a lánynak, de abból a tantárgyból nem írta be a tanár hiányzónak. Nem tehetett róla hogy hetekig kórházban feküdt.
2018. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem egyik osztálytársam ott volt, amikor felborult a bècsbõl jövõ busz. Onnantól alig jött be mert olyan súlyos sèrülèseket szerzett. Nem tudom, hogy otthon tanult, vagy magántanárhoz járt, vagy nem csinált semmit, de nem ismètelt osztályt.
2018. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, ma voltunk orvosnál és már jövőhéttől mehetek
2018. jan. 24. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!