Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy boka zúzódásnak, rándulásn...

Egy boka zúzódásnak, rándulásnak két hónap alatt mennyire kell meggyógyulnia?

Figyelt kérdés
Két hónapja leestem két lépcsőfokról és magam alá bicsaklott a lábam. Rögtön fel is dagadt a külső bokám csúnyán. Törés nem volt, sürgősséginvoltam. Fásliztam, boka bandázst hordtam és amint tudtam használtam. Óvatosan. Gyógytornát ilyesmit nem kaptam. Belilult az ínszalag húzódások helyén. Kentem eleinte Flexagellel, Activon kenőccsel, majd Nikoflex-el. Idővel levettem a bandázst és egész szépen tudtam menni sima terepen. Most már a lépcső is megy. De olykor egy-egy lépésnél belesajdul. És pl.a futás vagy az egyenetlen talaj lehetetlen kihívás. Boka rögzítőt vettem rá. De nem kéne már jobbnak lennie?

2016. okt. 19. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem törés volt, kb 1,5 hónap gipszek után, gyógytorna nélkül, még kb 1-2 hónap kellett hogy a régi legyen. Szerintem normális
2016. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most akkor rándulás volt (ízület) vagy húzódás (ín) vagy mindkettő? A rándulás általában egy héten belül rendbejön, egy húzódás viszont eltarthat hónapokig, amíg teljesen tünetmentes lesz, akár fél évig is.
2016. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettő. Akkor látom nincs más mint a türelem.
2016. okt. 21. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Javaslom a termál gyógyvizes borogatást. Nekem a Széchenyi fürdő termálvize nagyon bevált. Gyógytornával is gyorsítható a javulás.
2016. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!