Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy csontom elhajlott. Lehet...

Egy csontom elhajlott. Lehet ebből később valamikor gond?

Figyelt kérdés

Másfél éve ültem telefonálás közben egy babzsák fotelben. Előttem pedig volt egy (kívülről úgy tűnt) kipárnázott puff. Telefonálás közben kaptam egy elég rossz hírt, ami nagyon felidegesített. Na mondom jó szivacsos ez a cucc ráverek egyet teljes erőmből, kiadom magamból a dühömet ahogy ilyenkor szoktam (ez kb. fél másodperc alatt játszódott le bennem).


Ráütöttem teljes erővel fentről ilyen kalapács-szerűen. Utána annyira fájt, hogy ledobtam a telót és 1 percig fogtam a kezemet és össze voltam görnyedve, konkrétan azt hittem, hogy besz*rok. Kiderült, hogy tömör fa vagy vas vagy nemtudom mi, de valami kemény dolog volt az egész, és kb. csak egy fél centis kis fedő szivacsréteg volt a tetején.


A sing-csont felőli csont, ami a kézfejemben a kisujjamba vezet, olyan lett, mint egy hintaszék íves "lába". Viszont nem a tenyerem felé hajlik a csont, hanem felfelé.


Először azt hittem, hogy eltört, mert 3x olyan nagyra dagadt fel az egész kézfejem azon az oldalon. De végül "csak" elhajlott. Vagy eltört, és így forrt össze?


Szerencsésnek mondhatom magam, vagy jobban jártam volna, ha eltörik? Ez már soha nem lesz olyan egyenes, mint a másik kezemben lévő ugyanilyen csont? Később lehet belőle gondom?


Tudom, most jönnek a kommentek, hogy mit kellett keménykednem, hogy ütök szétfele mindent. De nem vagyok ostoba, tömör falat nem szoktam ütögetni, sem tömör vas/fa dolgokat. Ha tudom, hogy ilyen kemény ez a puff akkor nem ütök rá, de tényleg úgy tűnt kívülről, hogy szivacs az egész.


2018. febr. 2. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de azért nagyon kell vigyáznod rá! Tiszteletem Neked!
2018. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 te te te ***** válasza:
A sing csontnak(ulna) es az orsocsontnak(radius) is van egy ilyen jellegzetes s vagy u alakja. nem teljesen egyenesek. De ha ugy tapasztalta dhogy mas let az ive mint elotte, akkor tuti rosszul fort ossze. ha ez faj es-vagy megneheziti a mindennapjaidat, menj el orvoshoz mindenkepp, de amuyg is.
2018. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Megérdemled, értelmes ember nem lesz idegbeteg egy telefon miatt. De igen, ostoba vagy, már az ostobaság, hogy ütögetsz tök feleslegesen.


Egyébként ügyes vagy, ha azt akarod, hogy újból egyenes legyen a kezed, beballagsz a kórházba, elmondod, mi a helyzet, eltörik a kezedet és egyenesen begipszelik.

2018. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha most fordítva ütnél rá egy ugyanakkorát ?
2018. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 te te te ***** válasza:
:Dutolso
2018. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem a masikkal is uss akkorat s akkor nem lesz elteres vagy a masik oldalat usd oda hatha kiegyenesedik de az a tuti ha mind ketto kezeddel megteszed ezt s igy egalba lesznek🤔🤔bocs csak gondolkodom h kene h jo legyen...en lehet ja od@ba@nek a masik felevel hatha ja kiegyenesedik vagy mi a banata van
2018. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!