Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Industrial piercing begyulladt...

Milka123 kérdése:

Industrial piercing begyulladt, gennyes. Mi lehet a legjobb szer a gyógyulás erdekében?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyorsan a tárgyra térve begyulladt az industrial piercingem! 2017.november 17.-en szurattam az-az majdnem 5 hónapja. A szalonba adtak nekem egy papírt amin a kezelési mód volt rajta. Konkrétan 100% tisztaságú sóoldattal kellett ápolgatnom... A szúrás után kb másfél 2 hónapra megjelentek ilyen gennyes dudorok, hólyagok. Mostanáig abban a hitben éltem, hogy a sóoldat segíteni fog, és egyik ismerősöm felvilagosított, hogy ez be van gyulladva... Tegnap kezdtem el kenegetni unigel apotex gyulladáscsökkentővel.. Mit tudtok erre ajánlani még? Esetleg van okom az aggodalomra? A pc-t nem akarom kivenni..
2018. márc. 15. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jód tartalmú fertőtlenítő. Gyógyszertárban kapsz.
2018. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Betadine
2018. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg nyílt, gennyes sebek vannak Betadine, és kis mennyiségben használhatsz hozzá gyulladáscsökkentő kenőcsöt, de csak óvatosan. Gyógyszertárban segítenek választani. Ha már csak gyulladt és dudoros, lehet teafa olajjal kezelni. Ilyet drogériákban kapsz, de nagyon erős szárító hatású szer. Napi egynél többször ne használd. Próbálkozhatsz még Optiseptel és aloe vera spray-el. Nekem ezek nem sokat értek, de sok ember használja piercingekhez, gondolom nem véletlenül.
2018. márc. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is van industrial piercingem. Nekem Octenisept sprayt ajánlottak (ez fertőtlenít) és Tetran kenőcsöt (ez gyulladáscsökkentő). Egy ideig mikor nem használtam a krémet, nekem is begyulladt, de mikor újra elkezdtem használni jobb lett.
2018. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Még annyit, hogy ennek hónapok után nem szabadott volna hólyagosra, gennyesre begyulladni. Nem ütötted be valahová? Egyébként a füledben van, vagy máshol? Azért kérdezem, mert a fülben rengeteg olyan akupunktúrás pont van, ahol egyáltalán nem bírja a piercinget. Én is így jártam. Egyfolytában gennyes volt, szalonban szúrták, mégis eltaláltak olyan pontot, ahol folyamatosan begyulladt. 2 mm-rrel mellette semmi gondom nem volt. Csak saját tapasztalatot írtam le, nem kekeckedés, csak ezért kérdeztem, hol van?
2018. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ilyen kisebb ütések érték... belekaptam esetleg, meg ilyenekre kell gondolni.. próbáltam a bal oldalamon feküdni, de reggelre picit véres lett... stb.. stb... igen, a fülemben van...
2018. márc. 16. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor még annyit kérdeznék, teljesen jóhírű, biztonságos helyen csinálták?

Ha igen, és tényleg szeretnéd benntartani és gyulladt, hólyagos, menj vissza a szalonba, mutasd meg neki.

Tudni fogja, mi a gondod és mitől van.

Sajnálom, tudom, mennyire fájhat. A legjobb, ha tényleg megkérdezed azt, aki szúrta, mit tegyél. A sóoldat most már nem elég. Ha szakember, tudni fogja, mi a legjobb rá. Írtam a Betadine-t, de inkább ő, mint én. :)

2018. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A városban a legjobb helyen, ha lehet ezt mondani. Meg is fizettem az árát:D.. én is így gondolkodom, de még kivárom a betadin meg a gyulladáscsökkentő hatását, ha nem segít akkor elmegyek a szalonba.
2018. márc. 16. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
A Betadine nem csökkenti a gyulladást, csak fertőtlenít. A gyulladást a szervezeted győzi le, a fertőtlenítés csak egy segítség, hogy ne legyen rosszabb. Tehát elég lassú folyamat lesz. Szerintem nem érdemes várni a szalonnal. Nekem is volt gyulladt piercingem, de egy idő után hiába kezeltem otthon, elfertőződött. Menj be, mutasd meg minél előbb, ők jobban tudnak segíteni.
2018. márc. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Octeniseptet próbáld ki, az egy csodaszer
2018. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!