Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladást gipszelni...

Ínhüvelygyulladást gipszelni szokták még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom van már ebben a témában kérdés, de azok már eléggé elavultak. A mutató és középső ujjam között gyanakszom gyulladásra. Ha szükséges gipszelni akkor elmegyek orvoshoz, de ha nem szokták akkor csak pihentetem es megpróbálom kevésbé terhelni a kezemet. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2018. márc. 22. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Innen diagnosztizálva, elég lenne a pihentetés, ha kellőképpen be is tudod tartani.
2018. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igyekszem betartani mindenképpen, habár én bal kezes vagyok és most a jobb kezemről van szó, nehéz lesz, mert nagyon sok mindent ezzel a kezemmel csinálok, de mindenképp figyelni fogok rá.
2018. márc. 22. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gipszeltek. Először nem akartam, de jobb volt. Egy hónapra kaptam, érdemes gipszeltetni, mert csak így pihen teljesen, hogy egyáltalán nem tudod mozgatni.
2018. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod! Ebben biztos van valami, mert az ember óhatatlanul is használja a kezét hiába próbálja kímélni. Nálam most úgy néz ki javult a helyzet, úgyhogy szerencsére nem volt komoly a baj.
2018. márc. 28. 08:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked hogy javult? Mit csinaltak vele, milyen kezelés volt?

Nekem most injekció kúra van és állandó faslizas.

Sajnos mindkét kezem érintett, az egyik nagyon, másik enyhébb, de nagyon faj.

Ha ez sem segít az orvos be akarja gipszelni. Azt nagyon szeretném elkerülni. Ma délután megyek hozza.. elképzelni se tudom milyen lenne mindkét kezem gipszben, a fasli is rossz mert az egész karomat kell kotozni ujjak is benne. Igaz ezzel én picit csalok mert akkor semmit nem tudnék csinálni ha az ujjaimat se tudnám használni.

De gipszet konkrétan úgy tennék fel mint egy kesztyűt hogy egész kart begipszelik?

2018. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem igazából nem csináltak vele semmit, mert először elmentem vele a háziorvoshoz, mert az első pár napban be volt dagadva, illetve nem tudtam használni fájdalommentesen. Ott azt mondták, hogy elrepedt egy ér a kezemben és ennyi, amit nyilván ki is zártam mert semmi véraláfutás nem volt látható rajta. Utána minden este borogattam, tettem rá jégzselét és próbáltam kímélni amennyire csak tudtam. 1-2 hétre rá már semmi baja nem volt. De aztán nemrég egy tesi óra utáni kosarazás után megint elkezdett fájni, úgy ahogy előtte, viszont bedagadni most nem dagadt be, és egy éjszakai borogatás után el is múlt, de tulajdonképpen azóta sem tudom, hogy mi történhetett akkor a kezemmel. Szóval nemtudom a gipszelés hogy megy, és el tudom képzelni milyen kellemetlen ha az ember mindkét keze be van gipszelve, de hosszútávon szerintem jobb lehet így, mert ezzel garantálva van, a pihentetés. Úgyhogy ne félj tőle, és majd írd meg mi volt. :)
2018. ápr. 21. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat gipszet kaptam. Június 20-ig mindkét kezem :(

Akinek gipszeltek eddig emiatt, mindenki egy hónapra kapta, engem két hónapra ítélt a doki..

2018. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ajjajj, hát akkor biztos nagy volt a baj. :/ De akkor kitartást és jobbulást kívánok!
2018. ápr. 24. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!