Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Esés után a csuklómnak nincs...

Esés után a csuklómnak nincs baja, a kézközép csontok fájnak. Eltörhetett?

Figyelt kérdés

Tegnap hatalmasat estem, nem lila, csak puffadt a kezem, az ujjaimat (4-et) tudok mozgatni, akkor csak enyhén fáj, a hüvelykujjamat is tudom mozgatni, de csak kicsit és az sokkal jobban fáj.

Nem akarok egy zúzódás miatt fél napot a balesetin tölteni, ha nem muszáj.

Azt mondták, ha nem lila, nincs eltörve. Elhihetem?



#törés #esés #RTG #kézközép csont
2018. ápr. 7. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem minden esetben vizsgaltasd meg
2018. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem a csont miatt fáj, megerőltetted. Ezért fáj legjobban akkor, ha a hüvelykujjadat mozgatod, mert azzal együtt mozognak az inak, izmok is.Pár nap alatt el fog múlni, ne aggódj, esélytelen, hogy csonttörésed lenne.
2018. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Hogy érted, hogy megerőltettem? Nem megerőltettem, hatalmasat estem, külső trauma érte.

Nem az inam fáj, a csontom fáj.

A kérdés nem az, hogy mi fáj, hanem hogy a csont eltörhetett-e úgy is, hogy nem lila a kézfejem, vagy nincsenek kivételek és csak akkor törött, ha lila.

Azért köszi a választ!

2018. ápr. 7. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted ha ráestél, az nem erőlteti meg? :D Sportolok, estem már eleget. A válasz még mindig nem.
2018. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 hét kellett hozzá, hogy véglegesre mondják, de a sajka csont törött.
2018. ápr. 27. 14:32
 6/9 anonim válasza:
Szia:) nem tudom olvasod e még ezt kedves kérdező, de írtad hogy 3het kellett ahhoz hogy sajkacosnttoresnek nyilvanitsak. Mi volt a procedúra ezzel kapcsolatban?
2020. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából elmentem a balesetire, ott három kontrollon három különböző orvos látott

Mind a három kontrollon megröntgeneztek. Az utolsó doki mondta ki, hogy törés. De véleményem szerint már az első két rtg is kimutatta. Orvosa válogatja. Na nem, mintha segített volna bármit is, hogy tudják, mert ezt nem gipszelik, nekem legalábbis nem.

2020. jan. 27. 06:43
 8/9 anonim válasza:
Nem gipszeltek be a kezed pedig eltort a sajkacsontod? Pedig az 12het gipsz vagy műtét szokott lenni. Azért érdeklődöm mert 3-an elestem biciklivel és sajkacsonttores gyanújával már 3x megrontgeneztek és mind negatív lett de nem múlik a fájdalom azóta sem és lassan eltelt egy hónap azóta.
2020. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát velem is ezt csinálták. Ha eltelik ennyi idő, elkezd magától gyógyulni hova gipszelnének már?? Nem volt akkora törés, hogy azonnal látszódjon, nem mozdult ki nagyon. Egyébként én kb. végig rögzítettem a kezem, mivel máshogy nem is tudtam használni.
2020. jan. 30. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!