Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet valamilyen problémám az...

Lehet valamilyen problémám az enyhe áramütéstől?

Figyelt kérdés
Egy számítástechnikai eszközt (switch) szereltem, és amikor kész voltam bedugtam a konnektorba. Valószínűleg a kébelből kaptam az impulzust. Az lenne a kérdésem, hogy lehet valamilyen problémám belőle? Jobb kezemen az egyik ujjamon keresztül ért az ütés, de nagyon enyhe volt, égési seb nem keletkezett, enyhe bizsergés volt csupán az érintéssel járó "fájdalom". Orvoshoz ebben az esetben kell fordulnom, vagy sem?

2018. ápr. 8. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Minimum sz ügyeletre csörögj be
2018. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 99% hogy nem szereztél semmi maradandó sérülést. (Engem már csapott meg párszor az áram, két hete hozzáértem egy elég nagy, közel 600 Voltra feltöltött kondenzátorhoz, amit csak 2-3 másodperc után tudtam elengedni, addig remegett mindenem. Nem lett belőle semmi.)
2018. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Két dolgot kell ellenőrizned.


1. Felgyulladtál e? Igen/Nem

2. Megállt e a szíved? Igen/Nem


Ha a válasz mindkettőre NEM, akkor nem történt semmi bajod, nyugodtan élheted tovább az életed.

2018. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

#3, ilyent már ne írjál, te a vakot is belevezeted a rakpartól a Dunába?

Még akkor is, ha az én szövegem a végeredményt tekintve ugyanaz - kivéve a felelősséget.

Kérdező, ha elmész orvoshoz, azzal legyél tisztában, hogy szakmáját tisztességesen ismerő orvos 2 napos megfigyelésre beutalna a kórházba. Nyilván, ha aláírod, hogy nem mész, akkor nem fog erőszakkal elcipelni.

Amit mérlegelni kell, az az, hogy rengeteg ember kap kisebb áramütést, akiknek elenyészően kis százaléka megy orvoshoz, és igazán ritka az, hogy valakinek baja lenne ebből.

Azt kijelenteni, hogy nem lesz bajod, az ugyanakkor körülbelül olyan megalapozott kijelentés, mint a jövő heti lottószámokra vonatkozó jóslat.

2018. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha bemegy az ügyeletre azzal, hogy tegnap megcsípte a kisujja begyét az áram, de amúgy nincs semmi panasza, akkor nemhogy megfigyelésre nem tartják benn, de úgy repítik ki az ajtón, hogy hazáig repül.

El vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy itt kórházi ágyat meg ellátást kapsz egy hangyafingnyi áramcsípés miatt.

2018. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!