Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől kattog a térdem minden...

Mitől kattog a térdem minden egyes lépésnél?

Figyelt kérdés
3 napja elestem és bevertem a jobb térdemet, kissé feldagadt és be is lilult. Pár napig teljesen jól megvoltam vele, fájt ugyan de nem volt vészes. Ma viszont délután óta kattog, minden egyes lépésemnél kattan egyet és fáj is kissé. Mitől lehet? Az esés miatt lenne? Akkor nem tűnt vészesnek, nagyon hányingerem lett ugyan mikor bevertem a lépcső élébe de utánna alig éreztem valamit.

2018. ápr. 19. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
A térd egy összetett szerkezet. Eleséskor zúzódás keletkezhet, ettől van a lilaság. Ennek gyógyulásához idő kell. Jót tesz ha borogatod vizesruhával, kened pl. feketenadálytő krémmel vagy mással ami a vérőmleny felszívódását segíti. A kattogás mitől van azt röntgennel lehetne vizsgálni. Amire én gondolok az, hogy eltöhetett, megrepedhetett a térdkalácsod. De lehet attól is, hogy a zúzódás miatt az ízület belsejében felhalmozódott folyadékgyülem miatt nem pontosan illeszkedik az ízületifej a "vápába". Jót tenne neki a kímélet a terheléstől. Nekem is volt térdsérülésem, évekig bedagadt estére a térdem. Vettem rá gumírozott térdvédőt gyógyászati segédeszköz boltban
2018. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Megfogadom a tanacsot. :)
2018. ápr. 22. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!