Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiment a bokám. Kaptam egy...

Kiment a bokám. Kaptam egy rögzítőt, nagyjbából mikor múlik el ez a hatalmas fájdalom?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beveszel egy fájdalomcsillapítót...

Naponta hármat nyugodtan szedhetsz az első pár napban. Utána már jobb lesz.

Polcold fel, ne terheld, és kenegesd is valamivel (pl. Diclac, Flector, aloe vera).

2018. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jegeld is, a fájdalom a duzzanat miatt van, pohentesd. pár nap és jobb lesz. a fájdalomcsillapító szerintem hülyeség, azért van a fájdalom, hogy tudd, hogy ne terheld.

aztán majd hónapokba telik míg teljesen visszamegy akkorára mint volt. ha már jobb, akkor mozgatni kell (ahogy a merevítő és a fájdalom engedi)

2018. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mozgati nem szabadna amúgy mert részleges ínszalag szakadásom is van. Elképesztően fáj. De azért köszi #1 #2!
2018. ápr. 20. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
1 hét, ne nagyon terheld. Orvos látta? Be van vérezve vagy csak szimplán be van dagadva?
2018. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy "ne terheld", mert tudom, hogy nem szabad mozgatni. Egyáltalán.

Amikor nekem bokaszalag-szakadásom volt első alkalommal, a doki nagyon elszúrta, mert a harmadik napon levették a gipszet, és azt mondta, már járhatok rajta... Mankóval közlekedtem hónapokon át, és iszonyatosan fájt. Gyógytornát és fizioterápiát is csak később sikerült intézni, protekcióval.

Úgyhogy a másodiknál már rutinos voltam: közlekedés a lakásban is CSAK mankóval vagy székkel, egy hétig. Utána is csak minimális terhelés, nagyon óvatosan, és összesen két héten át folyamatos rögzítés. 4 hétig voltam betegállományban, utána még két hétig hordtam nappal a rögzítőt, szóval dolgozni is úgy jártam. És még akkor is mindig felpolcoltam, ahol csak tudtam. A 6. hét végén "kisírtam" a gyógytornát (mondjuk az orvosra szégyen, hogy nekem kellett erőltetni, mert neki volt pofája azt mondani, hogy "nem indokolt"); és mire azt lejártam, már majdnem teljesen okés volt.

Szóval tényleg ne terheld, ne erőltesd, ez nagyon komoly dolog.

2018. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen 2het ig fajt de ha meg eroltetem akkor a mai napig nagyon faj (fel eve volt pedig ez) szvl sporthoz a rogzitot hord legalabb 5evig
2018. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!