Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sót a vérző sebre?

Sót a vérző sebre?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz? Elvágod az ujjad, lehorzsolod a térded/könyököd stb.

Milyen hatással lehet a szervezetre, a sebgyógyulásra?


2018. máj. 18. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A falat lekaparod a fájdalomtól.


Azon túl semmi haszna, de ha érdkeel, egy pici! sebre tegyél sót... szuper élmény lesz. :/

2018. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a régi öregek ezt csinálták, ha hiszitek, ha nem. Lökött férjem kipróbálta, mert a nagymamájától ezt hallotta. Mondtam neki, ne, mert fájni fog. Nem nyikkant meg, de a fogcsikorgását hallottam. :)

Bajod nem lesz tőle, de gondolom, nem kellemes nyílt sebbe sót szórni. Én nem próbálnám ki, az tuti!

2018. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Az lemaradt, hogy állítólag összehúzza a sebet, elállítja a vérzést, azért szórtak sót a sebbe régen.
2018. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sós vizzel szokták lemosni a kisebb sebeket, mivel gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő. Maga a só eléggé marná. Illetve sós vízbe szokták áztatni, de ha jól tudom ha már nem vérzik. De maga a só eléggé szárít, és elvonja a vizet a sejtekből, és noha a baktériumokat elpusztítja, károsodást okoz a szövetekben, így annyira nem jó ötlet használni, csak ha nagyon nincs más. De maradj a betadine mellett, mert az mondjuk nem mar és elpuszítja a gombákat és néhány vírust is. Vagy hát nekünk anno ezt tanították a suliban, de ennek 15 éve, szóval lehet rosszul tudom.
2018. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer szórtak sót a sebembe, iszonyatos volt, ráadásul nagyon ronda lett a seb, szétnyílt és nehezen gyógyult. A sebet be kell jódozni és debtapasszal bekötni.
2018. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!