Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől vérzett ki a fülem?

Mitől vérzett ki a fülem?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja kifúrattam az egyik fülemen egy új füllyukat,be is gyulladt,de kaptam rá krémet és teljesen megjavult.1 hete cseréltem ki egy új fülbevalóra az eredetiről.Bírta is idáig viszont elkezdett fájni így kivettem és amikor kivette kivérzett a lyuk,pedig amikor átcseréltem a sajátomra nem volt semmi ilyesmi.Mi lehet az oka?most 2 napja nincs a fülemben,hogy "pihenjen".Ötletek?

2018. máj. 22. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezelted rendesen? Van fémallergiád? Nem tekeredett rá a hajad hátul, vagy elől? Nem érte fizikai behatás? Érintkezett valamilyen vegyszerrel (sminkek, hajhab, lakk, festék...stb.)? Mivel ápoltad? Esetleg még annyit, hogy az az új füllyuk hol van? Lent cimpában? Fent porcban? Kagylóban? Illetve még annyi, hogy lőtték vagy szúrták?
2018. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fülcimpában van, és igen volt fertőtlenítve orvosi allkohollal.Ha jól tudom akkor lőtték, ilyen kis szerkezettel bele a fülbevalót.
2018. máj. 26. 20:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem érte semmi káros anyag a felsoroltak közül, bár a sampon nemtudom mennyire számít most. Illetve a hajam sem csavartam rá. De azóta minden rendben van vele, a fülbevalót is vissza bírtam tenni bele és a fájdalom is elmúlt. :)
2018. máj. 26. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg visszatérne:

Ápold Octenisept nevű folyadékkal (vagy pumpás spray), napi 3x 2-3 hétig és rendbe jön. Ha dudor nőne rá/mellé, akkor hidrogén-peroxid oldat (patikai) ecsetelés napi 3x 3 hétig, az leszárítja. Ne legyen nagyon ráhúzva a hátsó kapocs (pillangókapocs), had szellőzzön. Az oka az lehetett, hogy krémet kaptál rá, mégpedig az ilyen eseteknél a krémeket, kenőcsöket, géleket kerülni kell, mivel a hatóidejük rövid, viszont hordozóanyag van bennük, amibe beletapad minden (tehát a levegőből szervetlen és szerves porok, bacik, spórák, mikroorganizmusok, stb.), ami könnyen apró gyulladáshoz vezet, amit a test egy idegen test esetén próbál kilökni, tehát gennyedzik, vagy vérzik. Ilyen esetben a legjobb rá az orvosi alkohol, mivel szárít és fertőtlenít (tehát a vérzést is könnyebben elállítja és kitisztítja, persze csíp is eléggé). De kezelni rendszeresen az orvosi alkohol nem jó (70%-nál töményebb alkohol), pont a szárító hatása miatt. Ha nincs más, akkor a folyékony Betadine is jó, viszont az színes, így nem szokták szeretni. Octenisept viszont nagyon szuper lötty, ha marad belőle (márpedig bőven szokott), akkor lehet használni sebfertőtlenítésre is. Jó gyógyulást!

2018. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2018. máj. 27. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!