Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek felszakadt égési...

Mit tegyek felszakadt égési sérülésre?

Figyelt kérdés

Reggel csúnyán megégettem a lábszáram a sütő ajtajával - legközelebb inkább a kávéval kezdem a napot :)

Eddig nem volt gond vele, "egyben maradt", szóval nem kezeltem le semmivel, de most sikeresen nekirongyoltam az ágy oldalának, természetesen pont ott, leszakadt egy jó két centi bőr, enyhén szivárog is. Nagy baj lenne, ha kezeletlenül hagynám, vagy be kéne kötni? Sebtapaszozni nem tudom, mert ahhoz viszonylag nagy a folt kiterjedése.


2018. máj. 31. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem hagyjad. Tartsd tisztán és ne tegyél rá semmit mert ha bepállik alá sokkal nehezebben fog gyógyulni. Kenhetsz rá esetleg bepanthent.
2018. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet kapni gyógyszertárban égésre nagyobb sebtapaszt is, jobb lenne ha leragasztanád, mert az égési seb könnyes elfertőződhet.
2018. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!