Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este biciklizés közben...

Stewie200 kérdése:

Tegnap este biciklizés közben csúnyán "seggre estem". Tudok járkálni de az ülés nagyon fáj és szúr az egész?! Lent kifejtem

Figyelt kérdés
Egy nagyobb esést akartam így háritani, eldobtam a biciklit és csúnyán a betonra estem a hátsómmal. Ha rá tudok állni lábra, és járni is tudok akkor ugye nem tört el ott semmi? És mivel könnyithetném meg a gyógyulást? Az ülést nagy gumilabdán oldom meg, de úgyis szúr kicsit. Kérlek ne nevessetek ki tényleg rossz nagyon

2018. jún. 2. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha törésed lenne, akkor nem kellemetlenül szúrna, hanem üvöltenél mint a vadszamár. 😅😅😅

Valószínű zúzódások érhettek vagy rándulás.

Ha netán 2-3 nap alatt nem enyhül vagy esetleg súlyosbodik, érdemes megröntgeneztetni. Addig max fájdalomcsillapítót szedni és valami enyhítő gélt kenni rá érdemes.

2018. jún. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem javul pár napon belül akkor menj el orvoshoz,sajnos a farrésznél az egyik legérzékenyebb és legsérülősebb a gerinc.

Lehet hogy eltört és az hónapokig s*ar lesz mert nem tudják gipszelni se semmi.

2018. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Igen az eses pillanataban nagyon megijedtem hogy megserult a gerincem mert percekig csak fetrengeni tudtam a foldon.

Eddig halistennek csak a terdem volt torve, akkora fajdalmam azert nincs ugyhogy remelem tenyleg "csak" zuzodas

2018. jún. 2. 11:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer jártam így. Egyszer gyerekkoromban, hátulról belémrohantak egy másik biciklivel, én éppen álltam, és a biciklinyergem beleállt a farokcsontomba. Második alkalommal pedig korcsolyázás közben elestem, de nem a fenekemre, hanem az oldalamra, mégis a farokcsontom ütődött meg.

Mindkét alkalommal több mint egy évig fájt. :( Először járni is alig tudtam, úgy sántikáltam haza. Napokig rettenetesen fájt az ülés. Hónapok alatt enyhült csak.

Az a gond, hogy pihentetni kéne a fájdalmas részt, és akkor hamarabb meggyógyulna, de nem lehet, hiszen ülnöd kell, nem teheted meg, hogy napokig csak hason feküdj. Én nem voltam orvosnál, de lehet, hogy ha elmész, kapsz valamilyen tanácsot, amivel hamarabb gyógyulsz. Az ülőlabda mindenesetre már egy kíméletes ülés.

2018. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik valami jol. :( raadasul info szakon vagyok es hat a suliba nem tudom a labdat cipelni. Plusz suli mellett dolgozok is mint raktaros/arufeltolto hat nem lesz valami kellemes. Lehet tenyleg kikerem egy orvos tanacsat. Koszi a valaszokat
2018. jún. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!