Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sípol a fülem, fejem véletlens...

Sípol a fülem, fejem véletlenszerű helyeken úgy érzem, mint amikor a nap melege éri. Mit jelenthet ez? (Lehet hülyén fogalmaztam a kérdést)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja azt veszem észre, hogy állandóan sípol, cseng a fülem. Napközben csak picit zavaró, de este a csendben az agyamra megy.

Bal fülemben hallom, de ha úgy fekszek, hogy a bal fülem a párnán van, akkor a jobb fülemben kezdem el hallani.


Másik problémám az, hogy véletlenszerűen, fejem hátsó részén, felül jobb-bal oldalt változóan úgy érzem, mintha valaki tűvel szúrná a bőrt. Nem tudom, hogy volt e valakinek ilyen érzése. De eléggé aggasztó, félek, higgy valami baj is lehet.

Még csak 20 éves vagyok.

4 hete beütöttem a fejem egy elég kemény tárgyba (vonat fejtámlája) lendülettel történt, fejem hátsó részén. 4 nap múlva az ütőfdés helyén duzzanatot vetünk észre(pukli) és sűrgősségire, röntgenre mentünk. Eredmény koponya zúzódása.

De ennek már 4 hete. Mégis aggaszt ez az egész fej- fül kombináció.

Az eset napján nagyon erős fejfájásom volt. Ezt a véletlenszerű fájdalmat maximum 1-2 hete érzem.

Pontosan nem tudom, hogy mióta. Pörgősek, rohanósak a napjaim.


Pénteken a főorvos rendel a fül orr gégészeten, érdemes lenne zaklatnom?


Bocsánat, hogy ha egy picit furcsán fogalmaztam, de kicsit idegesítő ez a dolog.

Válaszokat előre is köszönöm :)



2018. jún. 13. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyedben én inkább a baleset után vizsgáló orvoshoz traumatológushoz mennék vissza ezzel a tünettel. A fejsérülést mindég komolyan kell venni!
2018. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fülzúgás fülészeti esetekben fertőzés hatására szokott kialakulni (vagy a korral jár). Koponya traumának lehet tünete a fül sípolása, szóval az esetedben ez okozza. Szerintem sem a fül-orr gégére kéne menni, inkább a traumára, egy koponya CT-t/MRI-t kéne csinálni.
2018. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A válaszokat olvasva picit nagyon ideges lettem. Most már eléggé érzem emiatt hátul a fejem. Lehet az állandó idegesség is közrejátszik. Félek ismét kórházba menni emiatt.

Fül orr gegeszet már kiskoromban megállapították, hogy a magas hangokra érzékeny a fülem, van olyan frekvencia amit nem is hallok.

Az orvos sürgősségin volt. Andjuktus vagy mi volt. Nem tudom, hogy szakorvos vagy mi volt.


Másik orvos is tud segíteni, hogy ha megyek? Elő tudják keresni a koponyarontgent?

2018. jún. 14. 13:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Vérnyomásom eléggé ingadozó van amikor 116 81 és 76 pulzus de van amikor a pulzus 90 és 100 között van illetve 132/80


Ha holnap nem, akkor Jövőhéten pénteken megyek a kórházba. Mindenképp fontos h a fül orr gegeszeten a főorvos is lásson. Ő az aki ér is valamit ezen az osztályon.


Lehet az okozza a sípolást h fültisztitoval picit belenyultam a fülembe


Stressz nem tudja okozni?

2018. jún. 14. 13:21
 5/6 A kérdező kommentje:

Mennyivel jobb egy koponya CT a röntgenhez képest?

Ilyen kicsi időn(4 hete voltam röntgenen) belül nem hinném hogy jót tenne a szervezetemnek.

2018. jún. 14. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de a röntgennel a csontjaidat nézik, a CT-n magát az agyadat. Tehát ha valamilyen vérzés/duzzanat keletkezett volna az agyadban a trauma hatására, azt mutatná ki. A röntgennel a te esetedben szerintem nem sokra mennek. Egyébként elvileg a kórtörténetednél el van mentve a röntgen képe, az én MRI-m legalábbis lekérhető volt. Én nem hallottam olyanról, hogy stressz okozna fülzúgást, ettől persze még létezhet ilyen. Szerintem az lenne a legbiztosabb, ha alaposan megvizsgálnának, nehogy maradandó károsodásod legyen. AZ MRI egyébként nem károsít semmit a szervezetben, a CT-től sem lenne semmi bajod. Az ambuláns lapodon pedig szerepel a kezelőorvosod neve, aki ellátott a sürgősségin.
2018. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!