Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Veszélyes anyagot szállító...

Veszélyes anyagot szállító jármű baleseténél teendők?

Figyelt kérdés

Biztosítsuk a helyszínt utat zárjuk le.

Értesítsük a mentőket.

Ha nem kapunk engedélyt a jármű megközelítésére senkit ne engedjünk a járműhöz.

Ha kapu k engedélytenjünk oda, húzzunk gumikesztyűt és állítsuk le a jármű motorját.

Ha nincs kizáró oka a kimentésnek vigyük veszélyzónán kívülre, és lássuk el.


Ha van kizáró ok, hagyjuk bent a járműben, és várjuk a segítséget.


Így jó a folyamat?


------------------------------------


Másudik szituáció amikor kizuhant a szintén veszélyes anyagot szállító járműből.


Ha nincs kizáró oka a mozgatásnak veszélyzónán kívülre viszem.


Ha van kizáró oka a mozgatásnak, akkor ott látom el, ha gerinc sérülése van rögzítem, vagy tálca fogással ki kell menteni, és veszélyzónán kívül ellátni?



2018. júl. 1. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mentők és műszaki mentés kérése. Ma már úgyis a 112 van, ott kérni kell, hogy a tűzoltóság hívjon vissza, és az UN kód alapján meg tudják mindani az anyagot ami benne van az autóban. Amíg nem tudod mi van benne nem szabad oda menni. Alapszinten a Kemlre szám is és az autón lévő bárcák is adnak támpontot, de a biztos az UN szám alapján az anyag azonosítása. Amíg ez nincs meg nem megyünk oda. Ha megvan az anyag akkor a tűzoltóság elmondja, hogy odamehetsz-e egyáltalán vagy 100-200-500m védőtávolságból figyeld az eseményeket. Pl. ha látsz egy olyat, hogy Kemler: 663 UN: 2483 oda se mész azzal jársz a legjobban. És van még pár hasonló anyag. Ha olyan az anyag, hogy közel mehetsz (ezt csak az után tudod, hogy beszéltél a tűzoltósággal) akkor megfelelő körültekintés mellett a normál elsősegélynyújtés szabályai szerint jársz el.
2018. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudomm iért kérdezted meg ezt 2x is. Itt válaszolok mindkét kérdésre. Ahogy mások is leírták: nem mehetsz oda. Én ugyan nem vagyok tűzoltó meg mentős, de korábbi munkahelyemen veszélyes anyagok szállítmányozásával foglalkoztunk. Én nem emlékszem olyan anyagra aminek az esetleges balesete esetén látatlanba (egy laikus telefonos elmondása alapján) bárkit is oda engednénk. Most csak úgy hobbbiból belelapoztam a katalógusba, és még nem találtam olyan anyagot amelyikhez nyugodtan odamennék. Még a leggyakrabban szállított benzin és gázolaj esetén sem.
2018. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!