Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kulcscsonttörés műtét nélkül...

Kulcscsonttörés műtét nélkül mennyi idő a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Nem mozdultak el a csontok, darabos törésem van. Kórházban műteni akartak, de egy másik orvos azt mondta, hogy nem kell műteni, mert "jól" tört el. Fel van kötve a kezem, így lesz állítólag 3 hétig. Nem fáj, csak ha megpihen pl alvásnál, olyankor az első mozdulat kellemetlen. Kinek milyen tapasztalata van? Mi vált be alvásnál? Mennyi idő volt a gyógyulás? Bármilyen tapasztalat érdekel.
2018. júl. 24. 09:42
 1/1 A kérdező kommentje:

Hátha valaki ebben a témában keresne leírom a tapasztalatomat.

Egy hétig volt lekötve kórházi kötéssel a törött kezem, utána gyógyászati boltban vettem kulcscsonttartó hevedert. A kötés után ez volt rajtam 5 hétig, éjjel-nappal. Ezután már csak háromszög kendőt kaptam, hogy ha megfárad a kezem, akkor tegyem bele. 5 hét után kezdtem el gyógytornázni, 10 alkalom volt. Ekkor már vezettem is és jártam dolgozni is (autóval). A vezetésben nem okozott egyáltalán gondot. Kb 4 hét után mentem először egy kis kört a parkolóban, akkor még nehéz volt, mert mikor kanyarodtam, akkor kicsit fájt a vállam.

Kb. 8 hét után kerékpároztam először, semmi kellemetlenség nem volt, akkor már túráztam is a Pilsiben 14 km-t hátizsákosan. Szóval igazából kb 8 hét után olyan volt, mint előtte, azóta sincs panasz, de lehet csak én voltam szerencsés.

2019. ápr. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!