Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig fog fájni a sarkam?

Meddig fog fájni a sarkam?

Figyelt kérdés

Pontosan egy hete pénteken medencézés közben véletlenül nyújtott bal lábbal érkeztem a medence aljára (1,5m víz), a sarkamon landoltam. Egyből elöntött a fájdalom, nem bírtam ráállni, végigbicegtem a napot.

Csak hétfőn jutottam el röntgenezni, nincs eltörve, a csontok a helyén vannak. Flector géllel kell kennem a sarkam körüli részt.

Sajnos még így egy hét után sem tudok ránehezedni a bal sarkamra, szerdáig mintha mindig javult volna, most az utolsó 2 napban nem sokat változott.


Meddig fog tartani a gyógyulás? :/



2018. aug. 3. 12:42
 1/10 Skatebird ***** válasza:

Zúzódásra nekem a Flexagil jobban szokott használni (barna lesz tőle a zoknid, de megéri).

De egy zúzódásnak lassan helyre kéne jönnie.. Ha továbbra sem javul , lehet hogy nem árt visszamenni dokihoz. (jártam már úgy, hogy nem vették észre a törést, csak a sokadik kontrollon.)

2018. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy kicsit megrándultak a szalagok. Ezt a röntgen nem mutatja ki, de indokolná a lassú gyógyulást.

Pihentesd, amennyire tudod, és ha nem javul, tényleg érdemes visszamenni az orvoshoz.

2018. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még mindig fáj, valamit javult, de lehet, hogy csak hozzászoktam. :D

A bal bokám alatti rész kicsit duzzadt mindkét oldalon, a fájdalom belülről érződik, a sarkamra továbbra sem tudok problémamentesen ránehezedni.


Adok neki még egy hetet, ha tényleg nem lesz drasztikus javulás, akkor vissza kell mennem dokihoz.


Szerintetek?

2018. aug. 7. 12:40
 4/10 Skatebird ***** válasza:

Ha duzzanat is van, akkor mégis vmi erősebb gyulladáscsökkentő kenőcs volna a jó (a flector, amit az elején írtál)

Igen, szerintem menj vissza a dokihoz, jobb tudni, hogy nincs nagyobb baj. Jobbulást!

2018. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem tudok teljesen ránehezedni. Flectorral kenem, mit tudnék még csinálni?
2018. aug. 14. 09:34
 6/10 Skatebird ***** válasza:

Szerintem ha aggódsz, inkább látogasd meg a dokit újra.

Vagy , ha javul csak lassan, esetleg megpróbálhatnál egy szilikonos sarokbetétet, az talán kicsut könnyít a járáson. Akár dm-ben is kapható, de gyógyszertárban, gyógyászati segédeszköz boltban biztos van profibb is.

2018. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, így jócskán utána írok, szeptember elejére egész jó lett. Ha sokat járkálok, még mindig érzem a bal sarkon, hogy pihentetni kéne, de igazából már teljesen meggyógyult. :)
2019. febr. 14. 16:07
 8/10 anonim válasza:
Fiu vagy vagy Lany? :)
2019. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
20/F
2019. febr. 18. 23:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, anno 35 évvel ezelőtt. Ortopédes mindig lúdtalpbetétet javasolt, de nem tudtam soha rajta járni. Már másik megyébe költöztem sántikálva. Nekem a tánckarrieremet törte ez ketté. Végül úgy 7 éve végre találtam egy orvost aki elküldött MR-re. Akkor állapították meg, hogy az ugrócsont negyed része el van halva (csontelhalás). A műtétet már nem vállalom be, komoly fenntartásaim vannak. Így fogom végig sántikálni a hátralévő életemet. Az oxigénterápia némiképp javított a helyzeten, de ahhoz, hogy a szervezetem kipucolja az elhalt csontot, kéne még vagy 30-40 év.
2019. febr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!