Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan és hol lehet magyarorsz...

Hogyan és hol lehet magyarországon tépőzáras rögzitést kérni láb törésre?

Figyelt kérdés
Egy héttel ez előtt sikeresen eltörtem az V. metatarsus csontomat (lábfej csont) egy fesztiválon. Szimpla törés, nincs diszlokácio, a körházban kaptam egy fekvőgipszet és most egy hét után mennék vissza kontrollra. Már voltam egyen a hét közepén is de szörnyen bunkó orvossal volt dolgom aki nem igazán figyelt és azt mondta hogy vagy körkörös gipszet kapok vagy fizethetek műanyagért. Én angliában élek már 15 éves korom óta ezért az ottani rendszert ismerem és ott egy ilyen törésre 1 hét után lehet tépőzáras rögzitést adni. Itthon is utána olvastam és több helyen azt írták ez lehetséges. A lábam begipszelés előtt sem dagadt be nagyon vagy szineződött el és most is tudom teljes fájdalom nélkül kicsit terhelni. Ha van esetleg itt bárki akinek hasonló problémája volt és tudna nekem tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

2018. aug. 8. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, gyógyászati segédeszközboltban. Pl. itt:

[link]

2018. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen ilyesmit én is találtam online, de nem teljesen értem hogy az orvostól hogyan szerzi be az ember. Mármint persze tudom hogy fizetnem kell érte és az nem is gond de a normális rendelőben szivük szerint csak rám raknák a régi fajta 20 kilós gipszet, ez a fajta kezelés meg se fordult a fejében a dokinak. Szóval kérhetem én simán és köteles megadni és engedni hogy én ezt vegyem vagy jobban járok ha elmegyek egy magánorvoshoz?
2018. aug. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!