Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Veszettség mellett megpuszilha...

Veszettség mellett megpuszilhatom a párom? Kieg.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap megharapott egy macska ami nagyon megijedt egy kutyától és mire lehámoztam magamról megtörtént a baj. Estére bedagadt a helye mehettem a sürgősségire ahol felvágták. Mivel nem ismerős macska volt így fenn áll a veszettség lehetősége. A szükséges lépéseket megtettem. Várok az oltásra. De addig is óvakodjak a páromtól? Vagy mehet minden úgy mint eddig? Köszi a válaszokat


2018. szept. 19. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mehet minden, nyugodtan. Magyarországon ritka a veszett állat és azok is inkább erdei állatok.
2018. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Gyakorlatilag kizárt, hogy elkaptad.

Magyarországon nagyon ritka már a veszett állat, főleg háziállat. Kb. kétévente találnak egy elhullott rókát, amivel az végzett, de ennyi. Kutyáknál és macskáknál pedig a fertőzés 3-4 nap alatt öl. Hidd el, veszett macskát te nem vennél sehogy az öledbe, hacsak nem egy fáról ugrott rád...

A dagadás sem a veszettség-fertőzés tünete, inkább sima allergiás reakció.

Még ha tetanuszt kértél volna, azt megérteném, de hogy jutott eszedbe a veszettség?

Persze jobb félni, mint megijedni, de azért túlparázni nem kell.

Egyébként igen, megpuszilhatod a párod, max. akkor fertőzhetnéd meg, ha te is megharapod...

2018. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kaptam tetanuszt is antibiotikumot és sajnos háziorvos írta elő a veszettségelleni oltást mert a macska ismeretlen volt. Ezeket kihagytam. Szóval mindent az előírás szerint cselekedtem
2018. szept. 19. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Aha...3-4 nap alatt öl. Azèrt van 2 hét karantén a kutyának. Embereknèl akár 1 hónap is eltelhet a harapás és az első tünet között. De akkor már csak a mèlykóma segíthet. (Milwaukee-i protokoll)
2018. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Macska, ha veszett, akkor támad és nem odamegy meg engedi magát felvenni, stb.

A veszettségi oltás meg teljesen jó, ha még idegrendszeri tünetek nem jelentkeztek, ez kb. 20 nap.

A Milwaukee-protokoll meg ha már konkrétan vannak tünetek, akkor kell alkalmazni. Kicsit olyan misztikus nekem, mintha egy reboot-ot csinálnának egy számítógépen, ami által megtisztul a rendszer.

2018. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A pároddal meg addig ne csinálj semmit, ki fogod bírni.
2018. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!