Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha sajkacsonttörésem lenne...

Ha sajkacsonttörésem lenne akkor az magától gipsz nélkül is megtudna gyógyulni?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál megröntgenezték, nincs törés,nem is kaptam gipszet pihentetem,kenem,már lassan a 6.hétben vagyok a mindennapi munkámat megtudom oldani,csak annyi a gond ha rátámaszkodom mondjuk fekvőtámaszban akkor érzem hogy a sajkacsontnál valamennyire kicsit belenyilal egy fájdalom visszamentem azt mondták hogy 4-6 hét gyógyúlási idő vagy több pihentessem.Ha törés lenne most is akkor folyamatosan fájna?

2018. szept. 24. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én rontgenben dolgozom. Ha felmerul ilyen törés, akkor 4 irányból kell felvételeket készíteni, mert úgy jobban látszik ha törés van. Ha nincs akkor is szoktak legalább egy csukló rögzítőt adni.


Másrészt ha eltorik és rosszul gyógyul akkor alizulet is kialakulhat. Egyébként a törés okozta fájdalom nem múlik el. Az folyamatosan fájdalmat okozna.

2018. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én is röntgenben dolgozok. Az előző hozzászólást még azzal egészíteném ki, hogy van, amikor kontroll röntgen kell csinálni kb. 2 hét múlva, mert akkor ad csak röntgen képet. Fekvőtámaszt hanyagold addig, amíg teljesen be nem gyógyul.
2018. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és mi van ha törés van csak az első röntgen nem mutatta ki?újra elmentem dokihoz azt mondta hogy mivel jól tudom már mozgatni a kezem nem is fáj állandóan csak ha fekvőtámaszoznék ezért pihentessem,kenjem. Ha törés lenne akkor 5 hét után is nagyon fájna?Meg állandóan? Én csak akkor érzem ha hátra hajlítom teljesen és rátenyerelnék
2018. szept. 24. 13:47
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így van, de azt tedd, amit mondott a doki. Ilyen esetben elengedhetetlen a 4 irányú röntgen, van ahol több is van, de ezt később is kell röntgenezni, mert ha nem mozdul el, akkor nem feltétlen látszik a törés elsőre.
2018. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!