Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakinek kinyomják a...

Ha valakinek kinyomják a szemét, egyből meghal?

Figyelt kérdés
Egy sorozatot néztünk (Hannibál) a barátnőmmel és egy nőnek kinyomták a két szemét kézzel de még utána élt. Barátnőm azt mondta hogy ez hülyeség mert ha kinyomják az ember szemét egyből meghal mert tele van hajszálerekkel és emiatt megáll a szíve (a pontos összefüggést ő se tudta megmondani hogy miért). Fogadtunk mert szerintem ha nem vérzik el és kap ellátást akkor túléli. Mit gondoltok?

2018. szept. 24. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem hal meg. Megvakul. Biológia. Ajánlom a barátnődnek az iskolába járást.
2018. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

A barátnődnek, neked, de az első válaszolónak is ajánlom a biológiai ismeretek elmélyítését (bár nem általános iskolás anyag).

A szemre gyakorolt nyomás szívmegállást okozhat.

A folytatás mókás lesz, mert nem emlékszem az összefüggésre, de egy neves orvos könyvében olvastam róla.

(Testünk titkai a címe, és nem bulváros marhaságok gyűjteménye).

Szóval abban olvastam arról, hogy a szemgolyóra ható nyomás szívmegállást okozhat.

2018. szept. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
OkozHAT, de nem feltétlenül okoz. Szóval döntetlen.
2018. szept. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Próbáltam rákeresni neten több helyen de nem találtam semmit. Elkönyveljük döntetlennek.
2018. szept. 25. 01:38
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Sejtettem, hogy le leszek pontozva, be is jött, pedig valóban így van. Három évtizede olvastam, ezért nem emlékezem az összefüggésre.

Annyi bizonyos, hogy a szemgolyó roncsolása nem okoz halált. Ez 100%.

2018. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyan nem nyomással, de egy túlélő beszámolója (nem vérzett el): [link]
2018. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Érdekes. Akkor lehet mégsem döntetlen. Úgy érzem fel kell keresnem egy orvost vagy egy biológia tanárt. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 26. 21:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit googleztam, tényleg nem sok minden van. Egyhelyen olvastam, hogy a nagy fájdalom tud okozni olyan sokk reakciót ami akár halálos is lehet, de nagyon ritkán, de ezt csak 1 helyen találtam meg. Azt több helyen olvastam, hogy a igen nagy fájdalommal jár (nem próbálom ki), és eszméletvesztést okozhat.
2018. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azon gondolkodtatok már, hogy KInyomni nem lehet senkinek a szemét, mert akkor belülről kéne nyomni kifelé?
2018. szept. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es! Nem, nem gondolkodtunk, mert a nyelv gyakorta eltér a formálistól. Pl. szárnyak nélkül is felszállunk a járműre, s nem bemegyünk a vonatba.
2018. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!