Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus sérülést meg lehet...

Meniscus sérülést meg lehet úszni műtét nélkül?

Figyelt kérdés

2018. okt. 8. 17:43
 1/2 nagybotos ***** válasza:

Nem vagyok orvos, T.F.-et végeztem, és mindkét meniszkuszomat ki kellett venni, mert több NAGY darabra tört. Tehát 45 éves korom óta ezek nélkül síztem, szörföztem, futottam, stb. probléma mentesesen. 75 évesen protéziseket kaptam.

Ha csak egy kis rész törik le belőle (a~ egy nem teljesen záródó gyűrű. Záródás előtt elvékonyodik a gyűrű, mindkét oldalról. Itt szokott egy kis rész letörni belőle "porc egésnek" nevezik. Ki kell venni artroszkópos módszerrel /3 kis lyukat csinálnak/ még aznap haza is engednek. KI KELL vENNI mert elmozdúlva rongálja a porcok tükör-síma felületét! Nagy darabokra való széttörés esetén vágják, de NE HALOGASD ! Óvd a porcok felszínét.83F

2018. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De én nem síelni akarok vele,hajem 200kg-val guggolni.Az meg nem tudom hogy fog menni kivett porccal
2018. okt. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!