Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy ideje a lábfejemen ekcéma szerű, könnyen irritálódó, el nem múló sebek vannak. Főleg a bal lábam külsején és a sarkamnál jelentenek nagyobb gondot. Kenegetem, néha javul, aztán valahogy újra kivakarom, pl álmomban, és kezdődik az egész előröl. Viszont a sarkam ezerszer begyógyulhatott volna már, ha nem törné folyton a cipőm. Leragasztani ragtapasszal nem tudom, mert túl nagyok a felületek. Gondolkodtam azon is, hogy akkor bekötöm fáslival (alá valami gézlap szerűséggel) és akkor nem töri, de az lehet túl vastag és hosszú lenne,hülyén nézne ki. Meg kitaláltam, hogy jó lenne tesi órára zoknit cserélni, akkor hátha jobban gyógyul, csak akkor hogy nézne ki a bekötött lábam, hogy néznék ki ha befásliznám ezért, mit szólnának,akik meglátnák... Nagyon kellemetlen lenne. Mit csináljak? És mi lehet ez pontosan?


Képek:


Bal:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Jobb:

[link]


2018. nov. 18. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana ezekkel orvoshoz fordulni. Lehet akár cukorbetegséged is, ha nehezen gyógyulnak a sebek. Ha ennyire nem nagy a baj, akkor is súlyosabban elfertőződhetnek. Az sem biztos, hogy mind egyforma. Van egyébként, amelyik szimplán bőrkeményedésnek tűnik, amit elsősorban krémezéssel, lábápolással, ha szükséges, pedikűrösnél lehetne kezelni.
2018. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül cukorbetegséged? Pont így néz ki a kezeletlen cukrosok lába. Állandóan szomjas nem vagy? Az is általános tünete, a helyedben mindenképpen nézetnék vércukor szintet.
2018. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyár elején mértek vércukorszintet (a lábam már akkor is ilye volt) és teljesen normális volt az értek. Megnéztem az előbb, hogy hogy néz ki egy diabéteszes láb, azért ez más, és inkább valami ekcéma szerűséghez lehet köze. Tény, mostanában nőtt a vízigényem, de nem hiszem,hogy cukros lennék.
2018. nov. 18. 23:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Terheléses vércukor szintet nézéss inzulin rezisztenciával, a háziorvos ad rá beutalót. Ha egyszer mérnek, az lehet akár jó érték is.
2018. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!