Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ilyen esetben szükség lehet...

Ilyen esetben szükség lehet tetanusz elleni oltásra?

Figyelt kérdés
Egy kapuból kiálló vas megkarcolta kb. 4 cm hosszan a kezem, lejött egy kicsit a bőröm, illetve egy pici pöttyben vérzett is. Betadine-al fertőtlenítettem. Rég kaptam már ilyen oltást.
2019. jan. 14. 16:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A vélemény jogos, de a példa nem. Az, hogy kell-e vakbélgyulladásban RTG el~g egyértelműen nem. Elvégezni egyrészt hülyeség, másrészt szakmai hiba, lásd ne árts. És igen fizikális vizsgálat kell, labor, ultrahang, obszerváció. A tetanusz azonban nem ilyen egyértelmű. Ebben a példában van egy hosszú kb. 3 mm mély seb, ami roncsolt szélű, és szennyezett. A toxoid adásának kockázata minimális. Kockázat haszon mérlegelése alapján szerintem kell a toxoid, mert ugyan nem mély a seb, de szennyezett, a sérülés mechanizmusa sem megnyugtató.
2019. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan, mint a koponya röntgen, annak sincs semmi értelme, de meg kell csinálni, különben egy jogi esetben a kezelőorvost veszik elő.
2019. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!