Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kisujj és alatta 2 cm kéztőcso...

Kisujj és alatta 2 cm kéztőcsont-repedést javasolt begipszelni?

Figyelt kérdés

a kisujjnak csak az alsó perc kb fele repedt, és hát fájni fáj de nem tehetem meg h begipszelik mivel akkor megáll az élet.

nagy gond lehet ebből vagy kisujjnál mindegy?


2019. márc. 3. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az orvos eldönti. És mi az, hogy egy gipsztől megáll az élet? Más is túlélte. Ha meg szükséged van még az ujjadra és kezedre érdemes az orvosra hallgatni. Nem egy ilyen eset van, hogy jó pár évvel később lebénul a kisujj és utána csak a csonkolás (amputáció) az egyetlen megoldás mert megkergülsz a fájdalomból.
2019. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, ők be akarták automatikusan gipszelni, na de volt már így lábujjal is, begipszekték fanbtasztikusan, 2 nap múlva le is esett az egész a frászba, én meg hagytam úgy, és végül is semmi se lett, ez már 3 éve volt, csak monbdjuk kíméltem meg vigyáztam rá pár hétig.


úgyhogy ez nem kérdés, ők már eleve csak a protokoll miatt is begipszelnék, na de az nekem a muinkám elvesztését jelenti, a nap 20 órájában tervezek laptopon, kell minden ujjam. úgyhogy jó kérdés, és ezértr szetretném tudni, h olyan eset-e mint a lábam és elég ha kmíélem 4-5 hétig vagy elengedhetetlen a gipsz.

(egyébként ez a sokszor tök idióta protokoll-rendszer már sokszor kiakasztott, volt amikor meg is mondta a doki, de az kardiológus volt, h hát semmi értelme mert előre megmondja h mi van ott és köze nincs hozzá, de hát a protokoll előírja, így meg kell csinálniuk, csak úgy lehet tovább lépni. aztán a végén megegyztünk h oké, aláírom h megcsinálták ... nevetséges komolyan, ez már a ló túlsó oldala tényleg, amkikor maga az orvos is látja h értelmetlen, de hát a protokoll ...)

2019. márc. 3. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy kollégám, így kezdte de ő a középső ujjával. Jelenleg 9 ujja van, mert végül le kellett vágni az ujját. Nyilván nem egyből, de pár év alatt odáig fajult a dolog, hogy nem volt más megoldás. Ha meg ennyire fontos a kezed akkor miért nem vigyázol rá? Amúgy meg simán lehet laptophoz külső egeret és billentyűzetet csatlakoztati és azt lehet gipszelt kézzel használni. És hogyan is tervezhetsz napi 20 órában? Ott valami furcsaság van az éterben. Nem lehet napi 20 órában tervezni, eleve a jogszabály sem enged ennyi túlórát, és fizikailag sem lehet bírni. Ne kamuzz légyszíves!
2019. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon poénos vagy, oké, majd igyekszem nem kamuzni. nehéz lesz, de erps leszek ...
2019. márc. 5. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!