Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem tudom rendesen mozgatni a...

Nem tudom rendesen mozgatni a jobb hüvelykujjam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pontosabban fogni nem tudok vele, és nagyon rossz, mert éppen jobb kezes vagyok, kb. nyár óta van ez, akkor vettem észre, mikor írni kellett, nem tudtam rendesen megfogni a tollat. De egyáltalán még dolgokat megfogni se tudok vele pl felvenni az asztalról az aprópénzt. Csak úgy tudom megfogni, ha a mutatóujjamhoz szorítom a hüvelyket, kicsit furán, nehéz így leírni, de úgy néz ki, mint amikor ki van nyújtva a tenyér, és a hüvelykujjam így van hozzászorítva a mutatóujjhoz. 18 vagyok csak, nem tudom mit tegyek, hiszen még nagyon nagy szükségem lenne az ujjamra, nyilván így bármit csinálni is nehezebb. Menjek el orvoshoz, de ott mit mondjak neki? Fogalmam sincs, mitől lehet, lehet meghúztam, elaludtam, vagy csak a gyakorlati helyen erőltettem meg.. Tippek?

2019. márc. 3. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el, mutasd meg, vizsgáltasd meg (sajnos azt ne tudom, melyik osztályra menj, de kérhetsz tanácsot a háziorvosodtól ez ügyben), mert akut és lehet, hogy idegrendszeri alapon van ez a probléma.
2019. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A megerőltetésre gondolok, de egy szakorvos tudni fogja. A beutalót úgyis a háziorvos adja, ő majd eldönti hova küldjön. Mondani nem sokat kell, hiszen ha megmutatod, hogyaan múködik abból már látja, hogy miről van szó. A nagyobb gond, hogy hetekbe kerül mire kapsz időpontot. Addig is kend valami gyulladáscsökkentővel: Diclofenac, Voltaren, stb. Esetleg borogasd hidegvizes ruhával
2019. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!