Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi számit munkahelyi balesetnek?

Mi számit munkahelyi balesetnek?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen nagyon szivatnak, nem a kollegák, hanem Felsöbb vezetés, munkaidövel beosztással stb. Vasuti kocsirendezö vagyok, rengeteget megyek vágányok között fizikailag fáraszto hajolás és izuleteknek nem tesz jot, térdeim ropognak ( amúgy is gyerekkkorom ota ficamos, gyenge térdeim vannak) könyököm is oda van. Nem nagyon érdekli öket, hogy mennyit dolgozok bele kukulok a munkába és lofitty amit keresek. Táppénzre akarok menni, de többen mondták ha okosan csinálom akár 100% táppénzt is kapok, csak munkahelyi legyen. Arra gondoltam hogy mikor egyedül vagyok, eljátszom hogy kifordult a térdem ahogy ráléptem egy nagyobb köre, de visszaugrott. Ilyenkor ugye bedagad a térd. Amugy is látványosan beszokott dagadni, ha sokat megyek, eröltetem, hajlitom ahogy bebujok az ótközök közé. Ezt kihszanálva játszanám el hogy kificamodott. A kérdésem az, hogy munkahelyeken mennyire komolyan vizsgálják az ilyen baleseteket? Háziorvoshoz vagy Sebészetre küldenek ilyenkor? milyen orvoshoz küldenek el ilyenkor? vagy magamtol mehetek a saját körzetis sebészetre? Milyen hátrányom tud ebből lenni? Nem okoskodokra vagyok kiváncsi vagy álszent dumákra hogy ez nem egyenes dolgo a munkáltatoval szemben.. A munkáltato nem sajnál engem napi 14 orát dolgoztni..ugyhogy ez levan zárva hogy i etikus mi nem. Inkább az érdekel hogy zajlik le munkahelyen egy ilyen munkahelyis balesetetes táppénzre menés. Érdemes belemennem? Tapasztalatokat véleményeket szeretnék kérni.
2019. márc. 21. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miután a munkahelyi balesetet komolyan kivizsgaljak, hiszen a munkáltató akar magas büntetést is kaphat, ha az ő hibájából történt, ezzel játszani nem érdemes.

Főleg, mivel ah első lépés, hohy jegyzőkönyvet vesznek fel a történtekről, amit te aláírsz, ergo okirat hamisítást követsz el vele. A következmény egyértelműen a fegyelmivel valo kirúgás lesz.

Menj sima táppénzre, ha beteg vagy, szabadságra, ha nincs bajod és keress másik munkát, ha ez nem tetszik

2019. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sima táppénz lesz :)
2019. márc. 21. 08:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért vigyázz, mert van olyan is, hogy alkalmassági vizsgálat. Ha ennyire nem bírod a munkát, akkor könnyen alkalmatlanná nyilvánít az üzemorvos. És akkor mit csinálsz?

Nem lehetne beszélni a feletteseiddel, hogy helyezzenek át másik munkakörbe, amennyiben van erre lehetőség?


A munkahelyi balesetet meg valóban alaposan megvizsgálják, azzal nem szabad játszani. Kihozhatják azt is, hogy te voltál a felelős.

2019. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nincs mas munkakör meg hulye is lenne atrakni masba hisz igy sincs ember erre amit en csinalok. nem vergödök velük itthagyom oket szoval amugy sem vagnék eret ha felmondanànak nekem. ugy veszem a detralex tabit 27 evesen a patikàba a viszeremre mint mas a tejet meg a kiflit a boltba. Igy tudom hogy megvannak szàmlàlva a heteim napjaim itt mert nem azert fogok dolgozni hogy gyogyszerezhessem magam hogy dolgozni jarhassak hogy abbol megint gyogyszert vegyek 6000 forintokert.
2019. márc. 21. 10:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem vizsgálják, tehát simán elmész a dokihoz (a sérüléstől függően, aki illetékes), viszont azt nem tudod megjátszani, hogy kiugrott majd visszaugrott. Tehát ténylegesen meg kell sérülnöd, mert azt megvizsgálják, hogy tényleg történ-e valami. Amúgy meg ennyire nem jók a körülmények, érdemes máshol munkát keresni, ha van rá lehetőséged, és a további basztatást elkerülendő, sima táppénzre elmenni. De annak semmi értelme, hogy elmész pár hónap táppénzre és utána ugyanott vagy, ahol előtte.
2019. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De, vizsgálják utolsó, még hozza nagyon komolyan. A kérdező nagy bajba kerülhet, ha ezzel játszik.
2019. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És nem lenne egyszerűbb azt mondani nekik, hogy ha nem fejezik be a szívatást, sőt törvénytelenségeket, akkor dobbantasz és megnézhetik magukat, mert még egy emberrel kevesebb?
2019. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem az a munkahelyi baleset, amikor becsúszik egy bébi a kolléganővel folytatott flörtből ?
2019. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 22:04 es ! tudod mi lenne a legegyszerübb? Ha felmondanék a pi..cs@ba , itthagynàm öket. (es ezt belefaradtan mondom) Csak azert nem teszem mert Baranyàban nehéz munkàt talàni, ràadàaul falusi vagyok. Most kotorok össze egy kis autóra, remélem Júniusra megis lesz. Utàna bàtrabban mozgok. Nem panaszként irtam csak addig valahogy kibekkeltem volna.
2019. márc. 23. 08:36
 10/11 A kérdező kommentje:
az hogy felmondok, az én életem vàltoztatja meg es CSAK jó irànyba ebben biztos vagyok! Öket nem erdekli. Nyolcunkat ugy vettek fel, hogy màr ember nem volt azon az àllomàson ahova mentünk. Az az 1-2 ember aki ott maradt azok fogadtak rànk meddig maradunk, pedig Istenemre jo kollegàk de tudjàk es mondjàk is hogy borzalom a vezénylés-a fizetés es a munka arànya. Nem. csoda h elmegy mindenki. Szoval a fönökseg is tudja de nem vàltoztatnak. En meg kisemberkénk nem akarok, nem tudok, es nem is tisztem nekik megmondani hogy mit meg hogy lenne jó. Nem okulnak. Itt egy valaki vàltoztathat az pedig én vagyok és a sajàt életemen, nem rajtuk.
2019. márc. 23. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!