Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatáji ödéma?

Bokatáji ödéma?

Figyelt kérdés
Jó pár éve van egy ödéma a jobb bokám jobb oldalán. Nagyon csúnyán kificamodott, amikor a busz után futottam. Alig bírtam, utána ráállni. Azt hittem először hogy eltört. De nem. Most évek múlva megint el kezdett fájni, vajon mitől lehet? Megint nehéz ráállni, nem is tudom megterhelni.

2019. márc. 30. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosnak mielőbb mutasd meg.
2019. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit tettél eddig az ödéma kezelésére, hogy ilyen régóta megvan?
2019. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmit igazából mert nem is vettem komolyan
2019. ápr. 2. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most figyelj, mert szeretnék rád ijeszteni.

Elég sok ocsmány képet láttam elfajzott ödémákról, amiket nem szeretnél látni ebéd előtt vagy után. Ezekhez jellemzően borzalmas élethelyzetek társulnak. A tanárom, akitől a nyirokmasszázst/ödémakezelést tanultam, mindegyikre azt mondta, hogy nem úgy kelt fel ez az ember, hogy ilyenje lett, hanem bizony sok év alatt jutott el idáig.

A kezeletlen ödéma következményei beláthatatlanok, a fájdalom csak az első lépcsőfok. Már nem tudsz állni rajta, ezután jön a mozgáskorlátozottság, ebből fakadóan a munkád elvesztése és az anyagi csőd, az egyre rosszabb életminőség, szélsőséges esetben akár amputáció is.


A kérdésedre a lehet legjobb netes diagnózist adva a leírásod alapján: a fájdalom az ödémától van, az ödéma pedig attól, hogy évekig nem kezeltetted.


Ha sikerült rád ijesztenem, akkor adjál némi prioritást ennek a dolognak. Menj el ilyesmiben jártas szakorvoshoz, pl. bőrgyógyászhoz, lymphológushoz, és diagnosztizáltasd az ödémádat pontosan. Vidd magaddal a balesettel kapcsolatos eü. dokumentációt. A nyirokmasszőr a kezelést pontos diagnózis alapján tudja megkezdeni, és lehet, hogy tb-re is felírják a kezelést.


Egy szó mint száz, ezt SOS kezelni kell, mert úgy látszik, most indultál el a lejtőn. Hogy évekig nem fájt, most meg felébredt, az teljesen normális.

2019. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tudtad?


A kezeletlen nyiroködéma a WHO meghatározása szerint rokkantsághoz vezet.

2019. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat. Ígérem megfogadom a tanácsodat harmadik válaszoló
2019. ápr. 9. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia mi lett veled meg az ödémával?3 as válaszoló írhatok privát üzit?
2019. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!