Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Artériás vérzésnél, a nyomőköt...

Artériás vérzésnél, a nyomőkötés feltétele után is kell még nyomni az artériás pontot?

Figyelt kérdés
Mellék kérdésbe meg még az érdekelne, hogy nektek milyen nehéz volt az elsősegély vizsga a jogosítvány megszerzéséhez? 14 vagyok, és a kismotor elsősegélyből vizsgázok holnap után

2019. ápr. 1. 07:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyomni. Azért nyomókötés, a másik tekercs felülete bőven elég, nem kell a kezed rátenni.

Azt még megkérdezhetik, mennyire nyom egy nyomókötés, ekkor mondhatod, hogy annyira, hogy a vérzést csillapítsa, de az adott végtag disztális (törzstől távolabbi) vége ne maradjon vérellátás nélkül.

(Ergo megmented egy kivérzéstől, de cserébe csuklóból leamputálják a kezét, mert a helyi keringési elégtelenség miatt nem kapott vért a végtag ;))


Nekem nem volt elsősegély vizsgám, mert anno megcsináltam az ifjúsági vöröskeresztes tagságot (6. osztályban), és az még az autójogsira is elég volt (motorjogsit nem csináltam, mert részemről hülyeségnek találtam kifizetni valamit, ami 2 év múlva úgyis meglenne, de autójogsival együtt.)

2019. ápr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!