Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kis lábujj körmöt lehet...

Kis lábujj körmöt lehet megszüntetni? Úgy értem kiműttetni, vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó kategóriába raktam a kérdésem, sok "baleset" vagy vízhólyag, vagy egyéb fájdalmam keletkezik a kislábujjaimon lévő köröm miatt.


Mivel a legtöbb cipőben útban van a kislábujjam, feltételezem, hogy túl széles a lábfejem, vagy a cipőket szabják túl keskenyre....


A rajtuk lévő köröm egyre többször fáj. A hosszából nem lehet már többet levágni. És igazából nem is az elején, a vágási felület ütközik a cipőkkel. Hanem a tetejük, olyan idétlenül ferdén van rajta a köröm.

Ráadásul az évtizedek alatt a kisujj körmök teljesem megvastagodtak, hiába is kapirgásztam vissza és vágtam le a lenövő bőrkét. Szó szerint vastag maga a köröm....


MÁr a ferdén a vastagságából is faragtam néha, továbbá ahogy nő a hossza, rögtöm le szoktam vágni.


És fáj a legtöbb cipőben, ahogy a cipők falával érintkezik.



Arra gondoltam, hogy tök feleslegesen van ott. Ha nem lene rajta köröm, akkor talán egy puha tetejű nyúlvány lenne, s nem fájna, jobban igazodna a cipőkben.


Van vajon orvosi megoldás a köröm növekedésének és egyáltalán látezésének beszüntetésére?



2019. ápr. 14. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Lézerrel szét lehet roncsolni a körömágyat és akkor ott egyáltalán nem nő köröm, ezt lehet részben vagy egészben is. Biztos normál sebészeti úton is megy de a léezressel van tapasztalatom. Menj el sebészetre, ott megnézik, és foglalkoznak ilyesmivel, ez hasonló egy benőtt köröm problémához.
2019. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előbb egy bőrgyógyászt keress fel. Lehet simán csak gombás az a körmöd, és ezért vastagszik meg. Ezen lehet segíteni.
2019. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Képet tudsz felrakni róla? Szerintem még lehetne vágni belőle
2019. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
EZ nem gomba... Mindig is vastag volt a kisujjamon a köröm. Nagymamámnak is ilyen volt. Ha gomba lenne, akkor ennyi idő után már rég a többi körmön is így néznem ki. De azokkal nincs baj....
2019. ápr. 16. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!