Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez vajon hanyadfokú égési...

Ez vajon hanyadfokú égési sérülés lehetett?

Figyelt kérdés

Forró vasra tenyeteltem kiskoromban. Arra nem emlékszem, hogy akkor hogy nézett ki, csak arra, hogy sokáig sebes volt és időbe telt, míg így nagyobb darabokban levált a seb.

Azért kérdem, mert intenzíven voltam pár napot, de így visszagondolva szerintem nem volt olyan súlyos. Vagy csak azért tartottak bent, mert gyerek voltam?



2019. ápr. 15. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

“nagyobb darabokban levált a seb”

Ebből ítélve gondolom, hólyagos volt és ez másodfokra jellemző (de én nem vagyok orvos, úgyhogy ezt ne vedd tutira).

Kisgyerekeket valóban szigorúbban figyelnek meg és az sem mindegy, mekkora volt a megégett terület.

2019. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a vákaszod így utólag is. Megkérdeztem a szüleimet, valóban másodfokú volt. Az egész kezem megégett, de valószínű azért kerültem intenzívre, mert a vas kormos volt, ezáltal a kezem is az lett, az orvosoknak meg az volt a gyanúja hogy szenesre égett.
2019. okt. 9. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!