Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hanyadfokú égési sérülés...

Hanyadfokú égési sérülés lehet ez?

Figyelt kérdés

A barátnőm még szilveszter este nekidőlt egy kályhának.

Aznap este még enyhe volt a sem, nem látszott semmi komolynak, de fájt neki, ezért én bekentem Neogranormonnal, mert nem volt más ötletem.


Másnap(január 1) küldte a nyomát, ami így nézett ki:

[link]


Pár napja, mivel nem igazán múlt neki, elkezdte ő is kenegetni Neogranormonnal. Elég érdekesen gyógyul(gyógyul?), mert nekem csúnyábbnak tűnik, és nem tudjuk, mit lehetne tenni. Most önnyugtatásból szeretném megtudni, hanyadfokú lehet ez az égési sérülés?


Most így néz ki(január 7):

[link]


Vélemények? Mivel lehetne még kezelni, hogy gyorsabban múljon? (mert a szülei nem tudhatják meg, házilag kellene kezelnünk tovább)



2017. jan. 7. 14:05
 1/6 evimeri ***** válasza:
Mi az hogy nem tudhatják meg a szülei? Ha elfertőződik és kap egy vérmérgezést az jobb lesz? Egyébként meg lehet a gyógyszertárban kimondottan égésre kapni kenőcsöt.
2017. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az égési sérülést tilos kenni, egyből folyó hideg víz alatt kell tartani vagy 5 percig, és semmi se látszódott volna.
2017. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem be van gyulladva. Ilyen esetben el kene menni orvohoz. Nekem az orvos gyulladas ellen irt kenocsot es betadint.
2017. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tudniuk mert vérmérgezéstkap, meghal, ha neked ez kell akkor ne mondjátok el.
2017. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az anyukája tudja. Szerinte már felesleges ezzel bajlódni, mert már nem tudna az orvos mit mondani, akkor kellett volna sürgősségire vinni.


Akkor nem volt annyi eszünk, hogy hidegvizezzük, és már eltelt azóta 7 nap. Valami egyéb tipp? Lehet az én szüleimmel elviszem holnap valamilyen orvoshoz.

Hova forduljunk ilyenkor?

2017. jan. 7. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Ügyelet, mert erősen gyulladtnak néz ki, akár el is kezdhet elfertőződni!
2017. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!