Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A tetanusztól vagy a sebgyulla...

A tetanusztól vagy a sebgyulladástól lehetek lázas?

Figyelt kérdés
Tegnap beleléptem egy betonacélba, és elég mély nyomot hagyott bennem. Rögtön go sürgősségi, kitisztították amennyire tudták, kaptam tetanuszt, kötözés, go home. Azóta fekszem, néha ráállok és erőltetem (WC, konyha stb, muszájból)Ma déltől kezd felmenni a lázam (37,8), vagyis inkább hőemelkedés még, de szarul érzem magam. A seb szépnek tűnik, de ég és fel van dagadva rendesen a lábfejem. Lehet ez normális, de kérdezném, hogy kell ettől tartani, a seb miatt vagy a tetanusz miatt vannak ezek a tünetek? Kell azonnal visszarohanni az orvoshoz vagy várjak még vele? Köszönöm.

2019. máj. 30. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
A szövetelhalás során keletkező toxikus anyagok hatása, lázcsillapítót kell bevenni, a lábat felpolcolni és állott vizes borogatást alkalmazni.
2019. máj. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd még nagyon, ha feljebb megy a lázad vagy tapasztalni kezded a vérmérgezés jeleit (google kereső) akkor vissza orvoshoz.
2019. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha bírom a keresőbe a szovetelhalást, nem túl biztató cikkeket dob ki. (gázgangréna) vagy nem erre gondoltál?
2019. máj. 30. 20:01
 4/8 A kérdező kommentje:
2.valaszoló: Nekem mindig magas a pulzusom. (95-101) közötti. Igazából ha a lázam 38,5 felé megy, akkor 2 tünet már stimmel,de így fals megállapításának gondolom. Van ettől jellegzetesen tünete? Kijön egyáltalán 1,5nap után?
2019. máj. 30. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Vérmézgezésnél az erek(nem vagyok benne biztos) de nagyon látszódnának. Nagymamám mindig vmi piros csíkról beszélt ilyenkor hogy ha látod a piros csikot delfelé üenni akkor baj van
2019. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*felfelé menni
2019. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha megmutatnád az orvosnak, mert mindkettőtől lehet, ha ég és dagad a lábad, az nem jó jel.
2019. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben este elmúlt a hőemelkedés, most már jól érzem magam. Ez remélem jót jelent.
2019. máj. 31. 08:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!