Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerjntetek elszakadt a...

Nightlover kérdése:

Szerjntetek elszakadt a szalag a bokámban?

Figyelt kérdés
gördeszkával elestem, a testem alá fordult a jobb bokám úgy, hogy a bal lábam előre volt kinyújtva, tehát nem tompította semmi. lejtőn mentem, közepes sebességgel. már akkor elkezdett fájni, megpróbáltam hazasétálni, de aztán megkértem valakit hogy jöjjön el értem, hogy ne legyen rosszabb. ez pár órája volt, mozgatni tudom, de bedagadt, nem tudom terhelni és mindenhogy fáj, ha lógatom akkor is, kivéve ha felpócolom és fektetem, de így is lüktet. holnap reggel tudok orvoshoz menni, roppanást vagy ilyesmit nem hallottam.

2019. jún. 4. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén estem egyet, nem reccsent semmi, csak fájt ha ráálltam, bicegni tudtam, elég sokat sétáltam vele, nem lilult be.


Csak elmentünk a sürgősségire és csak el volt törve elég rendesen.


Szerintem menj el a legközelebbi kórházba, főleg ha szalagbajra gyanakszol. Ami igazából lehet törés is. Minél előbb lesz kezelve annál jobb. Ha ma nem is műtenek meg, legalább sínbe rakják addig amíg sor nem kerül rá..

2019. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltál, ma már biztos nem tudok elmenni. nincs itthon az autónk és nem városi vagyok, de holnap délelőtt mindenképp :)
2019. jún. 4. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Ó értem, akkor jobbulj addig is. Jegelgesd, vagy ha van nadálytő krém, azzal kenegesd, csodát nem fog tenni de nekem hűsítette :D
2019. jún. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak részleges szakadás lesz. Orvostól függően vagy gipszelik vagy "polcold és pihentesd".
2019. jún. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem orvostól függ mit csinálnak vele, a sérülés mértéke határozza meg a protokollt.
2019. jún. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer volt ugyanaz a sérülésem, egyszer gipszelték, egyszer pedig semmit nem csináltak vele. Én ebből tudok kiindulni. Röntgenen amúgy is csak azt látják, hogy nem törött-e, ott még lövésük sincs a szalagok állapotáról. Ultrahangra meg egyszer sem csináltak.
2019. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De van, tudnak következtetni a szalagok állapotára is, meg van fizikai vizsgálat is.
2019. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
végúl szalagszakadás lett a lábfejemben, egy hét fekvő gipszet kaptam. ha levették mi lesz a protokol? kapok járógipszet, vagy már semmi?
2019. jún. 8. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Uhh. Jobbulást.

Gondolom kapsz járót egyébként.

2019. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!