Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szalagnyúlas mivel gyógyítható...

Nicol8 kérdése:

Szalagnyúlas mivel gyógyítható műtét nélkül és mennyi ideig tart? Illetve mitől lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éve szenvedek térdfájással. Voltam pár dokinál, röntgen, MRI de semmi okosat nem mondtak csak a pénzemet dobtam ki mivel nem javult. Kiköltöztem németbe, itt is elmentem. A doki mondta hogy meg van nyúlva a szalag a térdem nincs a helyén. Lényeg, hogy terápiára küldött. Sosem volt balesetem, ficam vagy bármi. Sportoltam meg most is járok edzőterembe de csak a felsőtestem tudom edzeni mivel a térdem kiszámíthatatlan. Egyáltalán hogyan történhet az ilyen? Valaki tapasztalt tudna erre okosat írni? Előre is köszönöm, hogy elolvastad és segítesz a válaszoddal

#térdfájás #Szalag nyúlás
2019. ápr. 3. 18:31
 1/1 Skatebird ***** válasza:

Attól függően, hogy mennyire van megnyúlva a szalag, dönt a doki. Ha nagy mértékben, arra műtétileg szoktak tokfeszítést csinálni, lényegileg rövidebbre varrják a szalagokat. Ha kis méretű, megfelelő gyógytornával is stabilizálni lehet az ízületet. Esetemben ez utóbbi történt. Érdemes időnként (dél évene-évente, 10-20alkalom) fenntartó gyógytornás kezelésre járni, mert könnyen kiújul. Bár esetemben sorozatos sérülés volt a kiváltó ok.

Az oka lehet még alkati dolog, de felvett helytelen mozás vagy tartás is. Érdemes ezt átbeszélni a gyógytornásszal.

Jobbulást kívánok!

2019. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!