Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Mitől fájhat az ujjam?

Ma eppen emeltem valamit es ugy ereztem mintha becsipte volna valami az ujjamat.

Oda eztem es elkezdett lilulni az ujjam es mikor picit hozzaertem vagy megnyomtam akkor fajt.

Olyan mintha az érrel lenne valami baj.

Szerintetek mi tortenhetett?

Nem becsiptem meg semmi egyszeruen egyik pillanatrol a masikra elkezdett fajni es lila egy nagyobb folton a hajlatnal.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fájdalom, ér, kéz, ujj

jún. 12. 20:50  Privát üzenet  

A válaszok

Minden rendben lesz az újaddal, az agyad játszik.

Nekem tavaly Szilveszterkor volt ez, le volt zsibbadva a fél kézfejem és nagyon meg voltam ijjedve. Végigkérdezgettem a családtagjaimat, hogy mit szólnak ehhez. Pff, mit ne mondjak, 20-ból 5 rák volt. Most meg semmi bajom, csak elfeküdtem. Nem vagyok orvos, de szerintem neked se kellene orvoshoz menned. Kicsit borogasd be, és ami a legfontosabb, ne pánikolj be. Ez csak az idegek játékai. Lehet lepontozni, köszönöm.

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 12. 20:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ertem ...

De valami biztos tortent ott..faj es lila.

Szoval lehet hogy elpattant valami er a lz ujjamban az emelestol esetleg

Nagyon masra nem tudok gondolni

Csak meg vagyok ijedve...mert semmi olyat nem csinaltam ami ezt okozna...

# 2/6Időpont jún. 12. 20:58 Privát üzenet
Hát, kérdező, ha valami ér elpattant az ujjadban, és ennyire "beárt" úgymond, mindenképp megéri egy orvoshoz fordulni. Én nem vagyok orvos, de ha megpattan egy ér, lepattinthat véletlenül az érfalból is egy darabot, az rögként mehet a véráramba, tehát ez semmiképp se jó. De, amit biztossan tudok egyenlőre ajánlani, az egy langyos vizes, fáslis, tekeréses borogatás, kérdező. 24/F

# 3/6Időpont jún. 12. 21:02 Privát üzenet
Előző vagyok, tényleg menj el orvoshoz. Még, ha semmi baj sincs, akkor is mond valamit, hogy nincs miért aggódni, de ez a biztos. Jó?

# 4/6Időpont jún. 12. 21:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elmegyek szerintem is...

De nem ertem miert tortent ez...vagy mi okozhatja

Siman haziorvoshoz menjek?

# 5/6Időpont jún. 12. 21:08 Privát üzenet

Nekem is volt már ilyen párszor, elpattan egy ér, hideg borogatást szoktam rátenni és pár óra múlva eltünik a lilás duzzanat.

Ha többször előfordul, akkor menj el a háziorvoshoz, vérképet fog csináltatni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont tegnapelőtt 08:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mitől fájhat a gyűrüs ujjam?
Mitől fáj az ujjam ha behajlítom, illetve ha egyenes enyhén fáj. Ha behajlítom akkor roppan egyet és olyan mintha kimozdulna. Meg látni hogy ha behajlítom kimozdul vagy el...
Mitől fájhat iszonyatos módon az ujjam?
Ha a mutató- és a középső ujjam belemegy a hüvelyembe, akkor is fájhat az első behatolás?
Mitől fájhat így az ujjam?
Mitől fájhat ennyire az ujjam? Lent.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!