Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vízhólyag utáni elszáradt...

Vízhólyag utáni elszáradt bőrrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Egy pár hete voltam olyan okos, hogy egy kényelmetlen, szűk cipőmet zokni nélkül vettem fel és úgy jártam, hogy kilométereket kellett benne gyalogolnom. Másnapra hatalmas (de tényleg hatalmas) vízhólyag lett a sarkamon. Pár napra rá kiszúrtam, leragasztottam, szerencsére nem fájt, nem gyulladt be semmi ilyesmi, szépen “elszáradt”. Csak ugye megkeményedett az a bőrlemez és az még mindig ott van. Azt olvastam, hogy nem ajánlatos tépkedni meg ilyenek, de nagyon zavar, hogy az ott van, nincs valami módszer, amitől lejönne? Ha már letépni nem lehet.
2019. júl. 22. 20:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Már 2-3 hét eltelt, de sehogy nem akar elhalni az a bőrdarab.
2019. júl. 22. 20:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Majd ha alatta kialakul az új bőr,elfog válni .
2019. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én leszoktam szedni még mikor kilyukasztom, egyébként van alatta bőr csak még friss
2019. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy idő múlva magától is lejön. De én is az a "tépkedős típus" vagyok, ha valami zavar, leszedem. Persze jobb, ha vársz vele, amíg alatta megvastagodik az új bőr. Kb. egy hét múlva eltávolíthatod óvatosan. A legkíméletesebb módszer, ha áztatod egy kicsit, majd az ujjaddal könnyedén ledörzsölöd.
2019. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!