Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olan köztetek aki erős...

Van olan köztetek aki erős szemüveg ellenére teljesen jól lát? Egyik ismerősöm szerint nem látnak jól, én meg úgy tudom, hogy a vizus nem prdig a dioptria számít.

Figyelt kérdés
2019. aug. 7. 04:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a vizus?
2019. aug. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Erős szemüvegem van és rosszul is látok.


De ha jól lát valaki, miért is lenne egyáltalán szemüvege?

2019. aug. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

2!


A szemüveg arra van, hogy a rossz látást korrigálja. Ha nem látsz jól szemüveggel, akkor másikra van szükséged.

2019. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es A vizus meghatározásával a látsás élességének értékét adják meg [link]
2019. aug. 7. 06:54
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

3. te agyhalott, nyilvánvalóan szemüveg nélkül nem lát jól

a kérdést amúgy én sem értem, hogy derülne ki hogy valakinek szemüvegre van szüksége, ha jól lát?

2019. aug. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek erős szemüvege van az nem fog anélkül jól látni hiszen akkor nem kéne neki szemüveg. Minél nagyobb a dioptria annál rosszabb az élesség is ahogy látnak. Nekem alig 1-es de ha leveszem a szemüvegem már a velem szembe lévő tárgyakat kb másfél méterre már homályosódik a körvonala. Egy fa kb 4 méterre van tőlem de a leveleket külön külön már nem látom szemüveg nélkül egybe folyik az összes. Szerintem a dioptria csak egy szám hogy mennyire erős a szemüveg de lényegében a látásélesség romlik minden szemüveges embernél. Ez szerintem egyértelmű.
2019. aug. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom, a kérdező úgy érti, hogy aki erős szemüveget hord, az a szemüveg használatakor sem lát jól, hogy ogaz ez a feltevés. Van ilyen, ezt a visus mutatja meg, és nem a dioptria értéke. Lehet valakinek tökéletes látása erős szemüveg ellenére is, olyankor a visus értéke 1. Vannak emberek, akiknek a látásélessége csökkent, szemüveggel is csak részben vagy egyáltalán nem korrigálható a látásélesség. Ilyenkor a visus értéke kisebb mint 1. A neve tompalátás. Általában kancsaloknál fordul elő, de születéskori rövidlátásnál is gyakran jelen van. Érintheti csak az egyik szemet illetve mind a kettőt.

A szidkozódó válaszolók nőjjenek fel, tényleg volt értelme írnotok, nem sokat segítettetek a kérdezőnek.

Kérdező, remélem így gondoltad és hasznos választ kaltál.

2019. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7!


Az, hogy akkora paraszt vagy, amekkorát a világ még nem látott. Minek bunkózol ? A kérdező féltett egy kérdést, én válaszoltam. Az, hogy ő nem tud normálisan fogalmazni nem az én hibám

2019. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

9!


Én válaszoltam, a másik valaszado kötött belém.

2019. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 9-es válaszoló!Igen ,ez volt a kérdés!

Kátségbeejtő, hogy milyen állapotok uralkodnak Magyarországon!Egy nyomorult kérdést sem lehet feltenni úgy ,hogy az valakiből mocskolódást ne váltana ki.

2019. aug. 7. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!