Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kerdesem az lenne volt e mar...

Anatol73 kérdése:

Kerdesem az lenne volt e mar valakinek szem lencse mutete? Mert en ezelött allok es erdekelne mennyi ideig tart es mekkora fajdalommaljar es persze hogy jo lett e utana a latas

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 08:15
 1/1 Doros ***** válasza:

Volt, mindkét szememen, egy hónap különbséggel. Maga a műtét 20 perc, előtte viszont több órán át tart a felkészítés, a szemcseppek adagolása.

Fájdalom egyáltalán nincs. (Nálam ultrahangos készülékkel végezték a műtétet.)

Kb. 20 főt hívtak be aznap a műtétre (vidéken), ennyien voltunk az előkészítőben, egyenként vittek mindenkit a műtőbe, de a műtő előterében is még kaptuk a szemcseppeket és várakoztunk kicsit.

Aki ideges, feszült volt, kapott egy nyugtató tablettát is.

Másnap volt a kontroll, akkor vették le a védőkötést, ami egy műanyag kupakféle volt a műtött szemen.

Otthon csak a szemcseppentés idejére volt szabad levenni.

A csoporttal az újabb kontrollon, egy héttel a műtét után is találkoztam. Mindenki jól látott.

A műtétre napszemüveggel kell készülni.

Én a két műtét közötti időszakban a már megműtött szemem oldalán kivetettem a lencsét a szemüvegemből.

Néhány héten át még nem szabad hajolni, nehezet emelni vagy cipelni.

2020. aug. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!