Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Honnan lehet tudni, ha egy...

Honnan lehet tudni, ha egy szemüveg túl erős?

Figyelt kérdés
Lett egy új szemüvegem, nagyobb látóterű, mint az előző, és a szélén torzít a kép, ezen kívül elég élesen látok vele, a régebbi szemüvegeimnél nem volt ilyen. Pl a szőnyeget is részletesen látom, a csempének a fugáját is olyan élesen látom, mintha valami fényképezőgép full hd fotóját nézném még effektel is. Viszont azt, hogy a széle torzít, nem tudom megszokni, pedig mikor visszavittem, azt mondták hogy lehet több idő kell hogy megszokjam. Dehát a régi szemüvegeimnél 1-2 nap alatt megszoktam és nem volt semmi baj vele. Cilinder is volt rajta, szóval nem tudom, hogy mi lehet a baj. Lehetséges, hogy túl erős lett? Most egyébként pontosabb gépekkel lett meghatározva, hogy milyen lenne a jó. De akkor túl erőset választottam? Volt valakinek hasonló, aki esetleg erősebb szemüveget csináltatott? Ez hogyan derül ki, illetve ha erős, akkor mi a teendő? Újat kell csináltatni plusz pénzért, vagy kicserélik? Mert a szem vizsgálat is plusz pénzbe kerül.

2019. ápr. 26. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan élesen látsz, hogy ránézel otthon az újságra, és elvágja, az már túl erős.
2019. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végül lassan megszokta a szemem, nem volt zavaró már biciklin sem, és nem is ferdített. Szóval szerintem idővel meg lehet szokni, lehet több idő kell, ha nagy szemüvegünk lesz, mert ez nagy váltás a szemnek.
2019. júl. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!