Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak sportoláshoz kontaktlencse?

Csak sportoláshoz kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alapvetően szemüveges vagyok (-0.75 és -0.5), de nem hordom csak mikor úgy érzem hogy kell. Viszont sportolás közben gondolom a fokozott vékeringés miatt rosszabbul látok, és zavar. Úgy látok rosszabbul, hogy homályosabb minden, de ha felveszem a szemüvegem, akkor ugyanolyan jó mint "normál állappotban". Csak hát ugye sportolásnál (főleg labdajátéknál) nem túl szerencsés a szemüveg. Ezért kontaktlencsén kezdtem el gondolkodni, hogy csak addig tenném be míg edzés van. Tudom, menjek el, nézessem meg, láttam már körülbelüli árakat is, de azért kíváncsi lennék, hogy kinek mi vált be, hogyan használja stb.

Hetente max. 2-5 alkalmommal használnám 1-3 órát.


Ilyen esetre a napi vagy a havi lencse lenne-e jobb, árban melyik lenne kedvezőbb, nem mozdul-e el a gyors játék miatt (gondolok itt arra, hogy sokat mozog a szem mert sokfele kell figyelni), ha izzadtság folyik a szemembe lencsével az mennyire baj (nem sokszor fordul elő, de azért kellemetlen)? Nem fog-e gyakran összegyűrődni, elmozdulni?


A válaszokat előre is köszönöm!


17



2019. szept. 27. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kénytelen leszel elmenni optikushoz /illesztőhöz/, mert ő fogja látni, hogy a kontaktlencse görbülete megfelelő-e a szemedhez. Ennélfogva márkákat sincs értelme ajánlgatni, mert még azonos görbület esetén is előfordulhat, hogy egyik márka szoros, míg a másik teljesen jó, ergo márkaváltás esetén is ellenőriztetned kell a lencse illeszkedését.


Gyűrődés, elmozdulás akkor fordul elő, ha túl laza a lencse. Cilinderes lencséknél előfordul olyan, hogy pislogás után kicsit elfordul és rosszabbul látsz, de hamar kistabilizálódik (mondjuk ebből is ki kell tapasztalni, hogy melyik márka balansz megoldása a legjobb számodra). Ha nem vagy cilinderes, akkor erről az "élményről" lemaradsz. :)

2019. okt. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!