Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valóban góckutatás szükséges?

Valóban góckutatás szükséges?

Figyelt kérdés

Két hete égető, viszkető tünetek jelentek meg a szememben. Vannak napok, amikor elviselhetetlen, és van, amikor szinte tünetmentes. Ma bejutottam a szemészhez, semmit nem tudott megállapítani, de azért írt fel receptre szemcseppet. Két hétig kell alkalmaznom, utána allergia-vizsgálatra kell mennem, de azt tanácsolta, hogy ebben a két hétben vegeztessek góckutatást. Ez azért röhej, mivel egy fül - orr - gégészetre is több hét, mire bejutok, és akkor még ott a hasi ultrahang, az urulogus meg a többi. Még magánban is több hét várakozási idő, tehát ez nonszensz, de a doki kötötte az ebet a karohoz, hogy addig ne legyen allergia. Mit javasoltok? Nem logikusabb az allergia - teszt első körben? És hogy zajlik ez a gockutatas? Nincsen valami egészségügyi kozpont, ahol ezt egyben elvégzik?


Bocsánat a tudatlansagomert, nagyon ritkán járok dokihoz, nem ismerem a folyamatokat.


2019. okt. 15. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

az allergia vizsgálatot mindenképp el kell végezni, szóval ne tedd mástól függővé. a többire meg jelentkezz be sztk-ba, de ha nem mutat semmit az allergia teszt, ill. elviselhetetlenek addig is a tüneteid akkor is elmehetsz még magán helyre..

ilyen olcsó egy magán góckutatás, én kihagynám :P

[link]

2019. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na jó, maradok az allergia vizsgálatnál és reménykedem, hogy utána okosabb leszek.


Egyelőre vény nélküli szemcseppet használok a tünetek enyhitesere, ezt a vizsgálat előtt hány nappal fejezzem be, hogy ne mutasson fals eredményeket?

2019. okt. 16. 17:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen vény nélküli szemcseppet használsz?

Azt írod,hogy a szemész írt fel receptre. Azt nem váltottad ki?


A tünetek allergiára is utalhatnak, igen.

2019. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem váltottam ki, mivel azt mondta a doki, hogy azt végig kell tolni (kb. 2 hét), és hó végére kaptam időpontot allergia vizsgálatra, így nem szeretném, ha befolyásolná az eredményeket.


Most Ophylosa-t használok, napi 1-2x, attól függ.

2019. okt. 17. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!